Юна винахідниця зі Львова гідно представила Україну на міжнародному конкурсі в США та повернулась додому не з порожніми руками. Соломія Леньо отримала дві нагороди в одному із найпрестижніших конкурсів для підлітків-винахідників Intel ISEF.

Про це повідомляє "ZAXID.NET".

16-річна талановита українка навчається у Львівському НВК "Школа І ступеня – гімназія".

Соломія поїхала на конкурс у складі української команди школярів-науковців, які загалом вибороли 5 нагород.

Фото/ ZAXID.NET

Популярні новини зараз

Ані Лорак вперше показала рідного брата – як Кароліна в чоловічому тілі: "Ми схожі"

У лісі під Львовом оселився безхатько, боляче дивитися: "Дружина померла, доньки вигнали"

Леся Нікітюк нарешті показала дитину - дівчинка дуже схожа на неї

Сам у чужому місті: поліцейські знайшли на морозі хлопчика, плакав і кликав маму

Показати ще

За словами дівчини, на конкурсі вона представила свій винахід, що називається "Нейромережева система виявлення та дослідження патологій серцево-судинної системи".

"Це модель штучного інтелекту, яка аналізує електрокардіограму, і на основі цього аналізу ставить пацієнту діагноз при захворюванні. Так програма полегшує роботу медиків, бо вони отримують готовий аналіз, і їм залишається перевірити його. Ця розробка буде корисною для нерозвинених країн, де медицина перебуває на дуже низькому рівні", – розповіла переможниця престижного конкурсу.

Дівчина отримала дві нагороди у категорії Translational Medical Science: від Української малої академії наук під егідою ЮНЕСКО і від короля Саудівської Аравії Абдулазіза аль Сауда та його фонду Mawhiba's.

"Обидва дали мені сертифікати та грошову нагороду. Від МАН я отримала 1500 доларів, від короля – 1000 доларів. Також король подарував мені медаль і сприяння при вступі. Тобто якщо я буду вступати в якийсь всесвітньовідомий університет, то він буде допомагати мені отримати грант на навчання там", – додала Леньо.

Щодо подальшого навчання Соломія планує отримати диплом в Українському католицькому університеті.

На конкурсі в США фахівці дали кілька порад дівчині щодо її винаходів. Найближчим часом вона ними скористається та вдосконалить проект.

Також не виключено, що скоро розробка Леньо буде доступна і в мобільному додатку. за допомогою якого пацієнт або лікар в екстремальних умовах зможе отримати швидкий аналіз електрокардіограми.

Як повідомляв раніше портал "Знай.ua", Apple піддала небезпеці мільйони школярів. Батьки, зі зрозумілих причин, вкладають багато довіри в мобільні додатки, які контролюють активність своїх дітей. Однак дослідник безпеки Роберт Віггінс виявив, що популярний додаток не такий вже безпечний.