З нинішніми темпами змін в погоді в Україні для південних областей може втратити актуальність таке поняття як "кліматична зима", коли температура повітря опускається нижче нуля.

Про це розповіла Світлана Краковська - член міжурядової групи експертів з питань зміни клімату, передають "Факти".Не минуло й двох тижнів, як Київ знову накрила потужна стихія, яка розбудила киян посеред ночі. І знову столиця зіткнулась з тією ж бідою, що й у кінці липня. Недовга гроза затопила вулиці та вирвала з корінням дерева, багато автомобілів киян опинилися у пастці.

"Є таке наукове поняття, як „кліматична зима“. Вона настає, коли середньодобова температура опускається нижче нуля. Так от, в середині нинішнього сторіччя зими на півдні України не буде взагалі",- розповіла вона.

Незважаючи на те що кількість дощів і снігу, що випадають в нашій країні за рік, залишиться стандартному рівні, основна їх частина припадатиме на зиму і весну, пояснює вчена. Краковська зазначила, що влітку збільшиться ймовірність посух, які будуть змінюватися короткочасними, але дуже потужними зливами.Потужна злива о 3 годині стала справжнім нічним кошмаром для киян. І знову столиця зіткнулась з тією ж бідою, що й у кінці липня. Недовга гроза затопила вулиці та вирвала з корінням дерева, багато автомобілів киян опинилися у пастці й підтопило навыть метро. У тому числі постраждала й будівля столичного Центрального гастронома на Хрещатику.

Нагадаємо, 17 серпня у Львові пройшла сильна злива з грозою, внаслідок чого сталося підтоплення ряду вулиць міста. На деяких вулицях рятувальникам довелося визволяти пасажирів із заблокованого транспорту.

Як повідомляв портал "Знай.uа", Київ знову накрила гроза, яка розбудила киян посеред ночі. І знову столиця зіткнулася з тією ж бідою, що і в кінці липня. Недовга злива затопила вулиці і вирвала з корінням дерева.

Також "Знай.uа" писав, 7 серпня, у Києві в одному з дворів на вулиці Курнатовського прорвало трубу з холодною водою. Висота водяного стовпа досягла 4-5 метрів, кажуть місцеві.