Україна і Туреччина будуть реалізовувати спільний проект по створенню військово-транспортного літака Ан-188. Про це повідомляє у Facebook Урядовий портал.

"Україна і Туреччина переходять до практичної реалізації спільного проекту по створенню військово-транспортного літака Ан-188. Проект військово-транспортного літака передбачає повну вестернізацію всіх комплектуючих, впровадження сучасних і надійних технічних рішень, а також повну відповідність стандартам НАТО, як в частині обладнання, так і в питанні тактики застосування літака", - наголошується в повідомленні.

Літак зможе перевозити військову техніку усіх видів, військове та будівельне обладнання, вертольоти, до 300 солдатів, а також гуманітарні вантажі, палети та контейнери.

Президент України Петро Порошенко на своїй сторінці в Facebook побажав "легких крил нашому літаку" і зазначив, що це "перспективний військово-транспортний турбореактивний літак, який повністю відповідає стандартам НАТО".

Популярні новини зараз

Григорія Чапкіса поховали: Ілона Гвоздьова пояснила, чому прийшло мало зірок

Арсен Мірзоян показав свою красуню: квіти у волоссі й усмішка до вух

Аліна Гросу оголилася просто в літаку після "пропажі": "Додому..."

Останки рідного чоловіка Лободи були знайдені через 80 років: "У нас був шок"

Показати ще

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що українські аси підкорили Туреччину своєю майстерністю. Українські літаки зробили фурор на авіашоу в Туреччині. Головними учасниками масштабного авіашоу "Євразія" в Туреччині стали українські літаки Ан-178 і Ан-77. Репортери розповіли, що саме українські літаки привернули увагу всіх і вся.

Крім того, журналісти відзначили, що шоу такого масштабу Туреччина проводить вперше. Десятки літаків з усього світу взяли участь у незабутньому дійстві.

"Загальна увага була прикута до Ан-178, який швидко піднявся в повітря і попрямував до узбережжя Середземного моря. На його борту було з десяток офіцерів турецької армії і поліції. Слідом за ним до старту підготувався концепт Ан-77, пілоти якого навмисно викотилися мало не на середину злітної смуги - їм важливо показати, який короткий розбіг у літака. Велетню знадобилося всього 350 м, щоб відірватися від землі", - діляться журналісти враженнями з місця подій.

Чого тільки не "виробляв" літак: демонстрував бойові розвороти, розвивав мінімальну швидкість над відвідувачами шоу, робив "гірку" і ефектно приземлявся "по-антоновськи".