Гормони - це крихітні речовини, які швидко рухаються в нашій крові, допомагаючи органам і тканинам організму виконувати свої функції.

Баланс гормонів необхідний для здоров'я всього організму. На жаль, дисбаланс гормонів зустрічається дуже часто, особливо у жінок.

Медики називають вісім ознак, які попереджають про гормональний дисбаланс:

1. Постійне збільшення ваги

Якщо ви набираєте вагу, це не обов'язково означає, що ваше харчування неправильне, оскільки зайві кілограми можуть бути одним з ознак того, що у вас є гормональний дисбаланс.

Популярні новини зараз

З кранів городян тече жовта вода, в Київводоканалі пояснили причину

Помер експрем'єр і голова СБУ Євген Марчук: зупинилося серце

Мама Кузьми Скрябіна звернулася до Володимира Зеленського через крадіжку спадщини її сина: "Перед Днем народження...."

Юлія Мендель відверто зізналася, чому пішла від Володимира Зеленського: "Колосальне навантаження"

Показати ще

"Гормон стресу", кортизол, секретується залозами. Коли виробництво цього гормону збільшується, чи то через стрес, чи з будь-якої іншої причини, може спостерігатися збільшення ваги.

Збільшення виробництва кортизолу стимулює збільшення кількості інсуліну, що вивільняється у кровоток. Це може вплинути на рівень цукру в крові, що часто призводить до збільшення почуття голоду і апетиту.

Було виявлено, що збільшення рівня кортизолу може призвести до накопичення "токсичного жиру" в області живота. Це збільшує ризик серцево-судинних захворювань та інсульту.

Це головний винуватець збільшення ваги, випадіння волосся, пітливості, болі в суглобах, втоми і безсоння!

2. Випадання волосся

У минулому вважалося, що основною причиною випадання волосся є гормон тестостерон. Однак тепер ми знаємо, що основним винуватцем є дигідро тестостерон або ДГТ.

Здорова людина виробляє невелику кількість DHT, але цей гормон не повинен бути присутнім в організмі здорової жінки. Тому присутності навіть дуже низького рівня DHT у жінки достатньо, щоб викликати втрату волосся.

Випадання волосся відбувається також у чоловіків, якщо рівень DHT в організмі збільшується.

3. Сильна пітливість

Це ще одна ознака гормонального дисбалансу.

Жінки під час менопаузи часто відчувають припливи, пітливість — це ознаки гормональних змін.

Нічна пітливість також часто буває у людей з гормональним дисбалансом.

У жінок і чоловіків пітливість може бути результатом проблем в ендокринній системі, заважаючи виробництву гормонів, таких як серотонін.

4. Болі в суглобах і почуття втоми

Болі в суглобах і надмірна втома — це ознаки того, що у вас є гормональний дисбаланс, особливо якщо у вас якісний сон, але навіть при цьому, коли ви прокидаєтеся, ви відчуваєте втому і біль у суглобах і м'язах.

Це може також відноситись до "гормону стресу". Кортизол призводить до постійного стану готовності до боротьби або втечі, що часто відбувається в стресових ситуаціях.

Якщо стрес присутній занадто часто, це може викликати постійне відчуття втоми.

У випадках хронічного стресу люди часто відчувають втому надниркових залоз, що є наслідком високого рівня кортизолу.

Крім того, відчуття втоми також може бути викликано іншою гормональною проблемою, яка виникає, коли рівні тиреотропного гормону (ТТГ) досить високі.

Це може статися, коли щитовидна залоза працює неправильно, в стані, відомому як гіпотиреоз.

5. Бажання їсти цукор

Сильне бажання їсти солодощі, також може бути ознакою гормонального дисбалансу, який може бути викликаний щитовидною залозою. Це наслідок гіпотиреозу, коли залози гіпоактивні, тобто повільно працюють.

Перевантаження надниркових залоз може також викликати бажання вживати солодощі. І тіло збільшує виробництво адреналіну і "гормону стресу", кортизолу.

6. Поганий настрій

У випадках постійного поганого настрою, дратівливості, неспокою і депресії, щитовидна залоза може бути причиною цьому — збільшене виробництво ТТГ.

7. Безсоння та порушення сну

Жінки, які проходять менопаузу, часто страждають від безсоння або переривання сну. Це пов'язано з сильною гормональною активністю.

Недолік сну може впливати на виробництво 10 гормонів, що впливають на апетит, фертильність, здоров'я серця і психічне здоров'я.

Гормон естроген — його баланс підтримується регулярним сном. Його недолік, що є симптомом менопаузи, є основною причиною безсоння у жінок.

У чоловіків дефіцит тестостерону часто призводить до втрати сну.

8. Проблеми з травленням

Дисбаланс трьох гормонів може привести до проблем з травленням. Це гормони, відомі як гастрин, секретарин і холецистокінін. Вони допомагають стимулювати процес травлення і перетворювати їжу в прості молекули, які легко всмоктуються в кров.

Якщо у вас є один або декілька з названих ознак, рекомендується проконсультуватися з лікарем для більш точного діагнозу.

Ми пропонуємо вам домашній рецепт, який допоможе збалансувати гормони:

1 чайна ложка куркуми

1 столова ложка лимонного соку

1 середній огірок або зелене яблуко

1 стебло селери

1 велика морква

200 води

Покладіть всі інгредієнти в блендер, добре подрібніть.

Ви можете пити цей сік щодня.