Дії українського уряду в цьому році можуть призвести до подвійного удару по цінах і нового падіння гривні.
Таку думку висловив голова Комітету економістів України Андрій Новак.

«Уряд має намір підвищити ціну на газ і електроенергію. Паралельно планується з бюджету на цей рік девальвація гривні до показника 30,1 грн за долар США до кінця року. А це означає подвійний удар по цінах: з одного боку – на енергоресурси; з іншого – девальвація гривні і підвищення цін на всі імпортні товари», — зазначив він.

Більш того, Новак уточнив, який рівень інфляції варто очікувати в цьому році українцям.

«Уряд заклав рівень інфляції на рівні 9% в цьому році. Але вже зараз динаміка, яка є, демонструє цей показник буде значно більше. За результатами першого кварталу у нас є зростання цін на промислові товари на 6,5%, а зростання споживчих цін на 4,5%. У нас є велика кількість імпортних ресурсів, тому інфляція буде обчислюватися двозначною цифрою. Думаю, він буде вона рівні попереднього року –14-15%», — підкреслив він.

Популярні новини зараз

Яке літо, така і мода: харків'янка розгулювала по метро в одній рваній штанині

Донька Сумської Паперна похвалилася розкішною фігурою в крихітних шортах: "Це вогонь"

Юля "Зайка" розповіла про інтим з Мішею Заливако на Холостяку

Ані Лорак з Муратом подарували донечці ляльку, від якої мороз шкірою - "Яка моторошна!"

Показати ще

У той же час президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко впевнений, що рівень інфляції в Україні буде трохи вище попереднього показника.

«Рівень інфляції буде на рівні 16-18 відсотків. Вона на сьогоднішній момент зростає не через курсу, а через ряду інших факторів», — уточнив експерт.

Нагадаємо, названа головна проблема вартості електроенергії в Україні. Так, експерти впевнені, тарифи на електроенергію в Україні одні з найнижчих в Європі і проблемою є не ціна на електроенергію для підприємств, а їх висока енергоємність. Проблемою сьогодні є доступ до ресурсу, відкриття нових виробництв та збільшення споживання потужностей.

"Знай.uа" також нагадує, що в Україні вартість овочевий кошика за останній рік збільшилася на 22%, або на 8,8 грн. Вже в квітні поточного року її ціна склала 49,3 грн. Цю інформацію повідомив на своїй сторінці у Facebook експерт Олексій Дорошенко.