За 2016 рік сума приватних грошових переказів з-закордону в Україну склала $5,4 млрд, що на 5,3% більше, ніж у попередньому році.

Про це свідчать дані Нацбанку, пише Politeka.

Більшу частину грошей перевели заробітчани (зі своєї зарплатні) – $3,6 млрд. Друге місце за обсягами зайняли перекази тих, хто працює закордоном більше року – $1,1 млрд, інші приватні перекази склали $0,7 млрд.

П'яту частину перекладів склали кошти, переведені з Росії – майже $1 млрд (18%). При цьому в 2013 році ця сума була набагато більшою – $2,7 млрд.

Варто відзначити, що помітно зросла кількість переказаних грошей з Польщі (+76%), Ізраїлю (+62%), Туреччини (+33%) і Маршаллових островів (+33%).

Популярні новини зараз
Олександр Еллерт розповів про вагітність Ксенії Мішиної: "Це приємний знак" Українців попередили про нові правила перетину кордону: що змінилося Ірина Федишин знову осоромилася, зачепивши Настю Приходько - та в кишеню за словом не полізла: "Хто ти така?" Леонід Кравчук за рік до смерті передбачив, коли Україна переможе: "Поки не змусять..."
Показати ще

Водночас, у 2016 році знизилися обсяги переказів з Китаю (-36,5%), Канади (-21%) та Азербайджану (-14%).

Як писав раніше "Знай.ua", для українських туристів, які збираються подорожувати Європою, створили спеціальну карту. На ній можна знайти інформацію про те, яку мінімальну суму грошей потрібно мати з собою при перетині кордону тієї чи іншої країни.