Мешканцям окупованих Донбасу неможливо перераховувати пенсії, оскільки на території немає жодних українських держорганів та служб. Згідно з підрахунками ООН в режимі окупації проживає 586 тисяч людей.

Про це повідомив засновник партії "Основа" Сергеій Тарута в ефірі каналу ZIK . Він зазначив, що люди на окупованій території не можуть отримувати пенсії, але держава зобов'язана за всіма міжнародними нормами зробити все, щоб вони отримували ці виплати. 

"Сьогодні ми бачимо, що і керівництво ООН і керівництво Ради Європи дуже негативно ставиться до рішення, що ми обмежує права людей, які мусить виконувати наша держава. Наразі єдина можливість отримувати пенсії – це перераховувати її на банківський рахунок на українській території", - сказав політик.

Він додав, що виплати люди можуть отримувати у найближчих до зони АТО містах. Пізніше, за словами нардепа, держава почала економити на переказах коштів, що критично сприйняли світові фахівці по праву.

Тарута впевнений, якщо б люди отримували виплати у повному обсязі, то ніхто на окупованих територіях не хотів би отримувати російський паспорт й виплати з РФ.

"Люди стали заручниками агресії з боку Росії і їм треба допомагати, а не звинувачувати й не платити пенсії", - наголосив нардеп.

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, нареп Сергій Тарута наголосив, що в Україні немає жодних ресурсів, щоб підвищити мінімальній рівень зарплати.