Верховна Рада України ухвалила закон про порядок встановлення лічильників на газ.

Цей документ підтримали 325 нардепів, повідомили на сайті парламенту.

Парламентарі проголосували за закон №5722-д "Про внесення змін до Закону України "Про забезпечення комерційного обліку природного газу" про порядок встановлення лічильників споживачам природного газу".

До Закону України "Про забезпечення комерційного обліку природного газу" додається положення, згідно з яким з метою забезпечення комерційного обліку природного газу для населення, суб'єкти господарювання, які здійснюють розподіл природного газу на відповідній території оснащують населення (побутових споживачів) індивідуальними лічильниками газу. Разом з тим, загальдомовий лічильник газу можна встановити лише за згодою співвласників багатоквартирного будинку.

"Побутові споживачі (населення) можуть самостійно забезпечити установку індивідуальних приладів обліку природного газу (індивідуальних лічильників) з наступною компенсацією таких витрат за рахунок коштів, які ними сплачуються за природний газ суб'єкту господарювання, який здійснює розподіл природного газу на відповідній території. Порядок і розміри компенсації витрат на придбання і установку приладів обліку природного газу для споживачів встановлюються Кабінетом міністрів України", - текст документу.

Популярні новини зараз
Ціни на картоплю впали, але українців попереджають: викопування знизилося, ціна сягає 17 гривень Головне за ніч: могилізація путіна, істерика Тіни Кароль у США, маршрутки без шансону та нові ціни на гречку Окупанти обійшли Захід у кількості постачання бронетехніки для ЗСУ, але вони цьому не раді Коли в українських супермаркетах подешевшають яйця: відповідь експерта
Показати ще

Закон також передбачає, що в разі ненадання співвласниками багатоквартирного будинку згоди на установку загальнобудинкового лічильника газу суб'єктам господарювання, що здійснюють розподіл природного газу на відповідній території, припинення розподілу природного газу таким споживачам забороняється.

Крім того, закон встановлює, що установка індивідуальних лічильників природного газу може здійснюватися на умовах співфінансування побутових споживачів і суб'єктів господарювання за рахунок тарифу на розподіл природного газу.

Закон також змінює термін встановлення індивідуальних лічильників газу з 1 січня 2018 року на 1 січня 2021 року.

"Законом також встановлено, що суб'єкти господарювання, які здійснюють розподіл природного газу на відповідній території, зобов'язані забезпечити встановлення саме індивідуальних лічильників газу, а не загальнобудинкових. Законом визначено механізм встановлення індивідуальних лічильників газу малозабезпеченим категоріям громадян (отримувачів субсидій та інших соціальних виплат) незалежно від наявності загальнобудинкового лічильника", - йдеться в повідомленні.

Дивіться: українці в шоці від платіжок за газ

Як повідомляв портал "Знай.ua", з 1 січня 2019 року запроваджується пеня за кожний день прострочення оплати після дати, до якої повинні бути оплачені житлово-комунальні послуги.