Миколаївський журналіст Дмитро Вакар, який записав скандальне інтерв'ю з народним депутатом Надією Савченко, прокоментував заяву льотчиці про те, що її звільнення з полону - перш за все заслуга "її батьків і людей, які в неї повірили". Свою реакцію на відповіді нардепа Вакар виклав в колонці на Times.com.ua.

За словами журналіста, йому було цікаво дізнатися, що Надія думає про людину, зусиллями якого вдалося звільнити її з полону, - Віктора Медведчука.

"Для довідки, хочу нагадати, що Віктор Медведчук виступив головною рушійною силою у вирішенні питання про звільнення Савченка. І саме він домігся результату, переконавши президента Російської Федерації підписати указ про її звільнення. Скажу чесно, питання про роль Медведчука було далеко не випадковим, і роль його в процесі обміну полонених, в тому числі і Савченко – ключова", - уточнив Вакар.

Журналіст також нагадав, що даний факт був підтверджений і президентом Російської Федерації Володимиром Путіним під час спільної прес-конференції з прем'єр-міністром Греції Алексісом Ціпрасом 27 травня 2016 року в Афінах.

"Тоді Путін, відповідаючи на питання про звільнення Надії Савченко, сказав: "Що стосується обміну Савченко, повернення, помилування, ми це питання обговорювали з президентом Порошенко досить давно. Перше завдання - повернути в Росію двох російських громадян, засуджених українським судом і, які знаходились на той момент часу в місцях позбавлення волі в Україні. Це перше. Друге. Я не міг прийняти цього рішення, не знаючи думки з цього питання близьких родичів наших загиблих хлопців, які загинули журналістів. З ними зустрічався представник Президента Порошенко Медведчук Віктор Володимирович. Після зустрічі з близькими родичами наших загиблих журналістів вдова і рідна сестра (це найближчий родич одного із загиблих) написали мені листа з проханням про помилування Савченко. Власне кажучи, це було основою, це найголовніше", - процитував Вакар слова російського президента.

Популярні новини зараз

Невакцинованим українцям заборонили ходити до туалету

Донька загиблого у ДТП з 16-річним мажорам звернулася до українців: "Батько в морзі, а він відчуває свою безкарність"

Фіналістка "Міс Україна" Аліна Ляшук зібралася посунути Злату Огнєвіч: "Iдеальна холостячка"

"Данилко одружився": мама Вєрки Сердючки зняла баян з голови і хизується обручкою з букетом

Показати ще

Він також нагадав, що звільнення Савченко, про що також говорив Путін на відео з Афін, не мало відношення до Мінського процесу.

"Знаючи про цей факт, природно, я не міг не поцікавитися у Надії Савченко, яке її думку щодо Віктора Медведчука. Думаю, багато хто пам'ятає, що окрім звільнення Надії Савченко, Віктор Медведчук добився звільнення ще двох українців - Геннадія Афанасьєва і Юрія Солошенко, які також не приховували, що їх звільнення - це заслуга Віктора Медведчука. На кадрах, опублікованих під час звільнення Солошенко і Афанасьєва, можна побачити, що Медведчук не тільки веде переговори, але і присутня при звільненні Солошенко і Афанасьєва", - зазначив Вакар.

Журналіст нагадав, що це загальновідома інформація, про яку неодноразово писали ЗМІ.

"І мені шкода, що на питання про роль Медведчука детального відповіді, можливо, відкриває українцям нові факти, від Надії Савченко отримати не вдалося", - підсумував Дмитро Вакар.