Незабаром українці нарешті зможуть змінювати оператора, при цьому залишаючи звичний номер телефону: не потрібно буде звикати до нових цифр і обдзвонювати сотні друзів, родичів і колег. Мобільне "покращення" стане доступним вже в наступному році.

Два роки судових тяжб знадобилися Українському державному центру радіочастот, щоб їм поставили обладнання і програмне забезпечення, необхідне для роботи MNP. Тепер потрібно створити комплексну систему захисту інформації, пише "Економічна правда".

"М'яч на полі УДЦР. Від його рішення залежить, як скоро буде запущено послугу. Всі юридичні перепони для запуску вже врегульовано. Компанія "Ес Ай Центр" зазначає, що готова завершити реалізацію проекту MNP, за яким уже виконано 90% зобов'язань, якщо на то буде відповідне правомірне рішення", - заявив представник" Ес Ай Центр ".

Разом з тим представники компанії відзначають, що в Украні запустити послугу можна вже в лютому 2019 року, то цілком здійсненне завдання. Аби система запрацювала, мобільні оператори мають закупити і встановити криптошлюзи і локальні бази даних.ЛБД оператора Lifecell, за словами його представників, готові ще з весни 2017 року. У Vodafone також готові до початку роботи послуги MNP вже на початку 2019 року. У свою чергу прес-службі компанії "Київстар" на даний момент не готові назвати конкретні терміни можливого запуску.

Популярні новини зараз

Ківа в черговий раз став посміховиськом в мережі: новий флешмоб не обійшов стороною слугу народу

Кількість безробітних через декілька років значно збільшиться: "Працюватимуть лише..."

Аномальна засуха та сильні заморозки: синоптики розповіли, чого очікувати українцям навесні

Українка скуштувала в АТБ благородну гниль й поділилася з усіма: "Телефонуйте на завод", фото

Показати ще

Перенесення номера між операторами в Україні відбуватиметься не довше трьох робочих днів, а вартість операції повинна бути невелика. Для цього необхідно буде надавати свої дані і проходити ідентифікацію особистості. При перенесенні абонент залишатиметься без мобільного зв'язку не більше трьох годин.

Варто зазначити, що послугу перенесення мобільного номера (MNP) протягом останніх 20 років було запущено в Нідерландах, Великобританії та Гонконгу, а також у багатьох інших розвинених країнах.
Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" писав про те, які моделі смартфонів користуються серед українців особливою популярністю.