У 2018 році для спрощеної процедури вступу абітурієнтів з Криму на базі 35 українських вузів будуть працювати центри "Крим-Україна".

Так, завдяки цим центрам можливо вступити до закладу вищої освіти материкової України без проходження ЗНО. Про це повідомляють українські ЗМІ.

Діяти центри будуть на базі ВНЗ у різних регіонах країни – в Дніпрі, Львові, Києві, Харкові, Херсоні, Запорізькій, Одеській та Миколаївській областях, повідомляє Міністерство освіти і науки України. Вступникам з анексованого півострова будуть надані квоти на місця держзамовлення.

"У 2016 році за бюджетними квотами були передбачені півтори тисячі місць, в 2017 - вже 2600. У нинішньому році ця цифра повинна бути не менше, і змінились лише строки роботи освітніх центрів (з 4 червня і до 28 вересня), терміни подачі документів й зарахування на навчання", - зазначила начальник сектору переміщених ВНЗ МОН Світлана Кретовіч.

Популярні новини зараз

Вистачить всій країні і будемо продавати? Під Харковом виявлено велике родовище газу, рекордних розмірів

"Було нудно": жінка встановила дивний рекорд, переспавши з 919 чоловіками за 7.5 годин

В Італії загинула матуся двох дітей з України: знайшли неживою на підлозі і підозрюють її колишнього

На 22-му році життя загинула зірка "Гри престолів", цілий рік бився з хворобою

Показати ще

Щоб вступити за гарантованою квотою на бюджет абітурієнти повинні подати заяву в один з таких центрів, заповнити освітню декларацію (про предмети, які вивчалися раніше) і здати два іспити (з української мови та історії України) у формі державної підсумкової атестації і один за професійним спрямуванням.

Через освітні центри "Крим-Україна" можна вступити тільки у ті заклади вищої освіти, на базі яких вони працюють. Список тут.

Якщо абітурієнт хоче вчитися в будь-якому іншому вузі України, він може вступати і за загальною процедурою. Для цього потрібно отримати загальну середню освіту екстерном в одній зі шкіл материкової України. По закінченні - отримати атестат. Потім здати ЗНО під час основної сесії (реєстрація проходила з 6 лютого по 19 березня 2018 року) або додаткової (реєстрація з 3 по 21 травня 2018).

Як повідомляв портал "Знай.uа" одним з важливих етапів вступу до закладу вищої освіти є збір всіх необхідних документів. І підготувати цей пакет, особливо в разі необхідності оформити ID-карту, краще заздалегідь. В першу чергу абітурієнт повинен подати заяву в електронній формі. Реєстрація онлайн кабінетів почнеться 2 липня й завершиться о 18.00 25 липня.