Питання масової трудової міграції в Україні розглядають з різних точок зору. Так, Нацбанк називає їх важливим фактором гальмування економічного розвитку, при цьому саме заробітчани щороку надсилають в країну мільярди доларів США.

У той же час український бізнесмен Олександр Деркач на сторінці у Facebook висловив свою думку, зазначивши, що загрозу трудової міграції не варто розглядати поза контекстом.

"Зараз всі постять цю сенсацію, вирвану з контексту... А давайте поміркуємо, чи так це насправді погано. Щодо інфляції я б посперечався, тому, що ці самі мігранти надсилають і привозять в країну не гривню, а як раз повноцінні американські долари, які змінюють на гривню. Приблизно мільярда 3,5-4 на рік. Щодо розвитку, я б теж не був таким однозначним. Їдуть не мізки. Мізків там своїх вистачає. Їдуть руки. Поки їх від'їзд призводить до підвищення зарплати в Україні", - написав Олександр.

Демографічна ситуація буде погіршуватися

Також він переконаний, що для роботодавців підвищення заробітної плати українцям – це погано, а для виробників – добре.

Популярні новини зараз

Катя Осадча одним питанням змусила Анастасію Приходько замовкнути: "Хочете ще діток?"

Оля Полякова зізналася, навіщо зайняла місце Тіни Кароль на "Голос країни": "Хочу додати..."

Злата Огневич відповіла на шпильку Олі Полякової про заміжжя

Фіналіст "Холостячки" спалився Гриші Решетнику, що вже переїхав до Злати Огнєвіч: "Тримайся в подробицях"

Показати ще

"Мені, як роботодавцю, вигідно, щоб на моїх підприємствах працювали люди за 3 тисячі гривень на місяць. А як виробнику продуктів, щоб у всіх інших була зарплата 30 тисяч. Щоб купували більше. Так, думаю, зрозуміліше. На жаль, ми не банк з іноземним капіталом, у нас за 3 тисячі на місяць, працювати не хочуть. І я їх за це не засуджую. Сам жив на 20 доларів в місяць в 90-х", - вважає підприємець.

Крім того, рано чи пізно тенденції зростання зарплати і відтоку робочих рук за кордон гармонізуються і люди почнуть повертатися, впевнений Деркач.

"Збагачені досвідом, що лежачи на дивані зі зрадою у фейсбуці, з "евробляхою" і субсидією від держави, своє особисте майбутнє та майбутнє країни хрін побудуєш. Я вже писав багато про трудову міграцію, не хочу повторюватися. Поки я її вважаю позитивом. Краще, коли 3 мільйони людей працюють за кордоном і живуть людським життям, ніж, коли вони тиняються без діла і бігають по наших вулицях із гранатами. Як буде далі, залежить від багато чого", - резюмує бізнесмен.

Отток мигрантов тормозит экономическое развитие и подталкивает инфляцию в стране. Сейчас все постят эту сенсацию,...

Posted by Олександр Деркач on Monday, 6 August 2018
Нагадаємо, що іммігранти, які тимчасово працюють у Польщі, в першому кварталі 2018 року вислали додому 3,4 млрд злотих (понад $920 млн).

Як повідомляв портал Знай.uа, польські банки вигадали тисячу і один спосіб заманити заробітчан.

Також портал Знай.uа писав, що названа головна проблема українських заробітчан за кордоном.