"Укрпошта" опинилась на межі банкрутства, керівництво говорить про серйозні проблеми з фінансами та боргами.

Перший заступник генерального директора Відкритого акціонерного товариства (ПАТ) "Укрпошта" Олександр Чернявський повідомив про критичний стан підприємства.

Дану заяву він зробив під час робочої зустрічі редакторів національних і регіональних газет, активістів Національної спілки журналістів України (НСЖУ), передають "Українські Новини".

Відзначається, що саме цим "Укрпошта" пояснює пропозиції великим видавцям відстрочити розрахунок з редакціями за підсумками передплатної кампанії.

"На сьогодні, за нашими підрахунками потрібно віддати редакціям близько 260 млн гривень. За умовами контракту виплата повинна відбутися в кінці липня - початку серпня. Щоб добре було всім, пропонуємо розстрочити виплати з авансуванням 40% і відстрочкою "хвоста" у вересні. Звичайно, остаточне рішення буде за редакціями, наполягати тут ми не маємо права", - сказав Чернявський.

Популярні новини зараз

Український викладач публічно назвав "солов'їну" мовою окупантів: "Я не разумею вашу псячу мову"

Зірка "Кварталу" Ірина Сопонару потонула в молодильному дзеркалі: "Нереалка..."

Філіп Кіркоров на "Євробаченні" попався на плагіаті України: "Сукня Ані Лорак, стиль Лободи"

Михайло Поплавський захотів молоду дівчину, але все пішло не за планом: "Підманула, підвела"

Показати ще

Як пояснив заступник гендиректора, підписні кошти не є власними коштами "Укрпошти" - їх приносять громадяни, бажаючи підписатися на те чи інше видання. А "Укрпошта" виступає лише посередником.

"Але ситуація складається така, що зараз підприємство знаходиться в досить скрутному становищі. Тому нам важливо досягти взаємовигідного компромісу. У нас ось уже півроку залишається неврегульованим питання про тарифікації Пенсійного фонду. А цей вид діяльності досить потужний: поглинає близько 50% наших витрат, а в дохідної частини становить близько 25%", - зазначив він.

Крім того, скорочення відділень загрожує втраті робочих місць тисячам працівникам, яким і зараз не вистачає на зарплатні.

"Ми дуже сильно залежимо від Пенсійного фонду: якщо ж відмовимося від співпраці з ним, то близько 20-25 тис. працівників "Укрпошти" втратять робочі місця, буде закрито близько 6 тис. відділень. Але після зростання мінімальної заробітної плати грошей, які надходять від Пенсійного фонду, не вистачає для виплати заробітної плати нашим листоношам, операторам та іншим працівникам. на жаль, в такій ситуації повинні визнати, що "Укрпошта" знаходиться на межі банкрутства", - додав чиновник.

Як повідомляв раніше портал "Знай.ua", Нова пошта подала до суду на Національний банк України щодо ліцензії на переказ коштів.