Міжнародна асоціація легкоатлетичних федерацій (IAAF) має намір заявити в Спортивному арбітражному суді (CAS), що дворазова олімпійська чемпіонка в бігу Кастер Семеня з ПАР повинна вважатися чоловіком, яка відчуває себе жінкою.

IAAF хоче ввести правило, за яким спортсменки з підвищеним тестостероном зможуть змагатися на турнірах під егідою IAAF тільки за умови прийому ліків, призначених для зниження рівня цього гормону.

Через можливе введення цього правила Семеня подала позов в CAS. Слухання в суді відбудуться наступного тижня.

Після перемоги Семені на чемпіонаті світу в 2009 році у багатьох спортсменок виникли сумніви в її гендерній приналежності. Спортсменка пройшла спеціальний тест, який показав, що бігунка є жінкою, але у неї дуже високий рівень чоловічих гормонів.

Семеня є дворазовою олімпійською чемпіонкою та дворазовою чемпіонкою світу в бігу на 800 м. В травні 2015 року вона уклала одностатевий шлюб зі своєю коханою Віолет Рассебоя.

Семеня є дворазовою чемпіонкою Олімпійських ігор в бігу на 800 метрів, а також багаторазовою переможницею різних змагань, включаючи чемпіонати світу, Ігри Співдружності, Африканські ігри та чемпіонати Африки.

Українська красуня

 
Левченко подолала висоту 2 метри, взявши її з другої спроби, а потім невдало попытылась взяти 2,03 метра.
 
Цей результат українки - третій у світі (після росіянки Марії Ласицкене  - 2,04 м і Анни Чічерової - 2,01 м).
Друге місце в стрибках у висоту завоювала українка Ірина Геращенко (1,96), а третьою стала ще одна українська спортсменка - Катерина Табашник (1,90).
 

21-річна уродженка Бахмута всі висоти, включаючи 1,96 м, долала з першої спроби. І тільки на 1,98 метра українка зачепила планку. У зв'язку з цим Юлія стала третьою на турнірі в Коттбусі, де минулого року перемогла.

Ще одна українська спортсменка, 17-річна Ярослава Магучих, також добре себе зарекомендувала на змаганнях, ставши четвертою.

Перемогу ж здобула Марія Ласицкене з Росії (2,02 м).

Як раніше писав Знай.ua, українська тенісистка Даяна Ястремська, після перемоги на турнірі в Хуакіні, встановила особистий рекорд у рейтингу WTA.

Ястремська вперше в кар'єрі піднялася на 34-й рядок рейтингу, оновивши особистий рекорд. Таким чином, вона стала наймолодшою українською тенісисткою, якій вдалося піднятися в топ-35 найсильніших тенісисток світу.
 
Оновлений рейтинг WTA:
2 (2). Петра Квітова (Чехія) – 5920.
3 (3). Симона Халеп (Румунія) – 5582.
4 (4). Слоан Стівенс (США) – 5307.
5 (5). Кароліна Плішкова (Чехія) – 5100.
6 (6). Анжеліка Кербер (Німеччина) – 4965.
7 (7). Еліна Світоліна (Україна) – 4940.
8 (8). Кікі Бертенс (Нідерланди) – 4845.
9 (10). Аріна Соболенко (Білорусь) – 3565.
10 (9). Кароліна Возняцкі (Данія) – 3467.
34 (47). Даяна Ястремська (Україна) – 1386

Як повідомляв портал Знай.ua, Ястремська виграла турнір  категорії International в Хуахіні.