Технологія 3D-друку стрімко створює нові можливості і руйнує старі виробництва. Сьогодні з її допомогою вже друкують будинку, космічні деталі, підводні човни і навіть людські органи. За прогнозами голландського банку ING, така тенденція зробить чверть торгових операцій непотрібними вже до 2040 року. Як повідомляє сайт 3ders, міжнародні поставки практично втратять сенс, так як будь-які комплектуючі в будь-якій кількості можна буде надрукувати на місці.

Банк задався питанням: чи загрожує 3D-друк світової торгівлі? Відповідь вийшла ствердною. Головний висновок: за 4 найближчих десятиліття 3D-друк "поріже" світову торгівлю на 25%. Принтери дають величезну гнучкість і точність — при правильному розвитку цієї галузі вони можуть швидко замінити значну частину іноземних постачальників, вважають у банку. Ті ж експерти пророкують, що половина всіх речей, вироблених на планеті через 40 з невеликим років, вийдуть з-під 3D-принтера.

На сьогоднішній день не так вже й багато підприємств займаються 3D-друком. Тим не менш, ING вважає, що ринкова вартість цього сегмента становить близько $6 млрд. Усе більше великих компаній починають вкладати кошти у розвиток цієї технології. І, судячи з усього, галузь очікує стрімке зростання. Широкі можливості масштабування дозволяють 3D-технології проникнути в будь-яку сферу виробництва. А значить, традиційної промисловості доведеться потіснитися.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про можливість робити об'ємні селфі

Популярні новини зараз
Земфіра підірвалася на міні у Донецьку Головне за ніч: масова втеча росіян з Криму, трибунал для путіна, космічні платіжки за комуналку і моторошне передбачення Ванги на 2022 рік Здорожчали комунальні послуги: які суми українці побачать у платіжках за газ, світло, опалення та водопостачання Екстрасенс Альона Курилова розповіла, як і коли закінчиться війна в Україні: "Чекаю 1 листопада"
Показати ще