Проект WikiLeaks був створений як інструмент боротьби за прозорість роботи політиків, спецслужб і корпорацій. Матеріали, розсекречені за участю WikiLeaks, відкривають самі темні сторінки нашої історії. Тим не менш, на думку низки оглядачів, фінансування проекту здійснюється не цілком прозоро. До такого висновку аналітики прийшли після уважного вивчення біткоін-транзакцій WikiLeaks. Як повідомляє сайт Ділова Столиця, З рахунків WikiLeaks зникли біткоини, які були пожертвувані проекту, на суму понад $25 млн.

Експерти простежили транзакції по блокчейну. Журналіст і колишній співробітник WikiLeaks Джеймс Болл розповів, що в грудні 2013 року контролюючий біткоін-гаманець організації перемістив близько 3000 біткоінів (на той момент за курсом $800/1 біткоін) на інші рахунки. На рахунку організації залишилося 1,5 біткойна ($23 тис. за сьогоднішнім курсом).

Експерти відзначають, що з основного гаманця WikiLeaks було відправлено в декілька біткоін-гаманців проекту - 1500 біткоінов (більше $25 млн за поточним курсом). Крім того, ще є більше 10 пов'язаних рахунків, на яких зберігаються близько 60 біткоінів (більше $700 тис.). У той же час, існує ймовірність, що WikiLeaks просто відправили свої біткоіни на інший рахунок. Однак засновник WikiLeaks Джуліан Ассанж цю ситуацію поки ніяк не прокоментував. Відсутність інформації про використання коштів породжує питання про фінансову прозорість організації.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про жорстоке вбивство борчині с корупцією

Популярні новини зараз

"Чорна п'ятниця, новий завоз": українка поплатилася за продаж цноти, чому їй не повірили

"Фігурка сексі": Каменських в бікіні влаштувала вологу фотосесію для Потапа

Лорак заспівала про кохання з відомим українцем, несподіваний поворот: "Я йду"

Українці поставили ультиматум Зеленському, відступати нікуди: відео

Показати ще