Більше двох сотень документів про приховану діяльність російських компаній зв'язку днями оприлюднив портал WikiLeaks.

Мова йде про "Петер-Сервіс", яка працює ще з 1992 року, розробляє та запроваджує цілу низку систем, зокрема - OSS / BSS. Докази охоплюють значний період часу, із 2007 по 2015 роки і у них чітко простежується один постачальник програмного та мобільного забезпечення, в тому числі й на території України.

Зазначені в переліку фірми тісно співпрацюють зі спецслужбами, володіють величезною базою клієнтів, можливістю ідентифікувати будь-який пристрій, IP-адресу, розшифрувати текстові повідомлення та навіть збирають інформацію зі стільникових вишок.

Серед клієнтів виявилися досить відомі назви: "Ростелеком", "Газпром телеком", "Мегафон", Yota, МТТ, Київстар (Freshtel та Beeline, з офісами у Києві та по всій країні).

Популярні новини зараз
Погода несе божевільну спеку: прогноз на найближчі дні Зміна ціни на електроенергію: у НКРЕКП зробили заяву для споживачів 3G в Україні більше не буде: до чого готують мобільні оператори Жертвувати шлунком заради комуналки більше не доведеться: пенсіонерам призначать доплати
Показати ще

Найсильніший контроль у цій галузі, який більше схожий на відкрите шпигунство, почався ще чотири роки тому, якщо вірити доказам WikiLeaks.

Київстар: найбільша цифрова мережа України відхрестилася від звинувачень

Про те, що столичні представництва компанії можуть бути пов'язані із російськими відомствами, заговорили вже давно: ще за три роки до військової агресії РФ проти України з'явилися перші припущення з цього приводу. Аргументувати ці факти вдалося тільки нещодавно.

Дізнавшись про потрапляння у "чорний список", представництва "Київстар" одразу ж знайшли собі виправдання, посилаючись на "законодавче поле":

Втім, тривале обговорення не було безпідставним: відомо, що дочірні ланки "Київстар" об'єдналися із російським "Вимпелкомом", створивши нову мережу і залучивши всі основні пакети акцій.

"Чорний список": що приховували відомі компанії?

Не тільки один постачальник зв'язку в Україні тісно пов'язаний зі спецслужбами РФ, які, до слова, активно контролюються президентом Володимиром Путіним, хоч сам він це неодноразово заперечував.

За результатами моніторингу інтернет-з'єднань, підтвердилося: аналізує розмови людей (не вибірково, а систематично, - ред.) ще одна компанія, а саме – харківський офіс Altron і київський Delta SPE зі спільним керівництвом.

Цікаво, що тривалий час на їх обслуговуванні окрім звичайних клієнтів перебували податківці, залізничники та низка силових відомств нашої країни. Користуються таким мережевим устаткуванням також : SE Ericsson LLC, Nokia Siemens Networks Ukraine і Veraz Networks Ltd.

Російські спецслужби та спостереження "згори"

Одразу після прийняття так званого "закону Ярової" масовий контроль за громадянами та фактичне перехоплення даних відкрито дозволялися вже без рішення суду.

Операторам та провайдерам зв'язку дали вказівку на установку відповідного технічного оснащення і дозволили проводити оперативно-пошукові заходи, а вищезгадана "Петер-Сервіс", яка контролювала й українські ресурси, співпрацює з розвідувальними службами на комерційній основі.

Як виявилося, програма масового нагляду створена навіть не кілька років тому, а ще на початку 90-х років на цифровій основі NSA США та GCHQ в Великобританії. Фактично вкрадений іноземний зразок відкриває доступ агентствам до використання даних користувачів.

З часом технології почали виходити за стандартні рамки і звичні "партнерські угоди" із ФСБ переросли практично у ринкові відносини, тобто найбільша компанія перетворилася на розвідувальний апарат держави.

Проте спостерігати тільки на території РФ наміру не було – судячи з переліку дочірніх компаній, плани були просто "наполеонівськими". І, на жаль, Україна також у цьому списку, як підтвердили документи Wikileaks.

Як повідомляв портал "Знай.ua", WikiLeaks оприлюднив шокуючі докази російського стеження.