На сьогоднішній день колонізація Місяця розглядається усіма, як перспектива найближчих кількох років. Декілька країн вже тестують різні варіанти облаштування місячних баз з житловими, сільськогосподарськими та науковими корпусами. Проте результати останніх досліджень дають можливість інакше поглянути на можливі сценарії освоєння природного супутника. Як повідомляють російські ЗМІ, простором для бази може стати розгалужена система місячних катакомб.

Завдяки дослідженню поверхні Місяця вченим вдалося виявити, що за допомогою лавових трубок можна потрапити в мережу катакомб, розташованих в глибинах супутника. Виявлена система тунелів може стати місцем базування колоністів. У науковому співтоваристві прозвучала ідея, суть якої полягає у використанні "місячних катакомб" для розміщення там житлових комплексів місячних колоністів, які будуть захищені від впливу згубних космічних променів і будь-яких зовнішніх загроз. Вчені вважають, що в надрах Місяця розташовуються поклади льоду, які могли б слугувати в якості ресурсів для майбутніх колоністів.

Також дослідники запевняють, що печери розташовані досить глибоко, для того, щоб захистити місячних жителів від падіння астероїдів. Недолік освітлення планується усунути технічним шляхом, обладнавши систему місячних тунелів усім необхідним для забезпечення нормальної життєдіяльності мешканців супутника. Також вчені вважають, що в освоєнні Марса можна буде використовувати подібні ідеї.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про згортання марсианських програм

Популярні новини зараз

Маша Полякова поділилась наболілим, змушена утримуватися: "Один раз було, це кайф"

Оля Полякова показала переможця Маски: хто ховався під образом "Сонця"

Студія "Квартал 95" оголосила про завершення свого проекту: сьогодні ввечері

"Холостяк" Заливако вперше побачить дівчат без тонни макіяжу: "Я офігів!"

Показати ще