Дослідники прибережних вод Мексики виявили найбільшу в світі підводну печеру. Кілька тисячоліть тому печери були частиною суші, проте опинилися під водою внаслідок природних катаклізмів. У доіспанський період Мексики ці території по більшій частині були заселені плем'ям Майя. Печери з'єднувалися з деякими храмами і мали особливе культове значення. Як повідомляє ТСН, знахідка дозволить краще зрозуміти історію виникнення стародавніх індіанських ритуалів.

Група водолазів з'єднала дві підводні печери на сході Мексики, і виявила найбільшу затоплену печеру планети. Це відкриття може допомогти дізнатися більше про стародавню цивілізацію майя. Учасники проекту Gran Acuifero Maya, присвячений вивченню і збереженню підземних вод півострова Юкатан, повідомили, що 346-км печера була виявлена після декількох місяців вивчення підводних лабіринтів каналів. Біля пляжного курорту Тулум, група виявила, що 263-кілометрова печерна система, відома під назвою Sac Actun, пов'язана з 83-кілометрової системою Dos Ojos.

Гільєрмо де Анда, директор і підводний археолог Gran Acuifero Maya, заявив, що "дивна знахідка допоможе зрозуміти розвиток багатої культури регіону, де, до панування іспанських цивілізацій, переважала цивілізація майя. "Це дозволяє нам більш точно оцінити, як виникали ритуали, місця паломництва і, нарешті, великі доіспанські поселення, які ми знаємо", – сказав він. Півострів Юкатан увінчаним монументальними реліквіями народів Майя, міста яких базувалися на мережі карстових воронок, які були пов'язані з підземними водами сенотами (природними провалами, утвореними від руйнування склепінь вапнякових печер - ред.). Деякі сеноти придбали особливе релігійне значення для майя, нащадки яких і досі продовжують жити в цьому регіоні.

Популярні новини зараз
Головне за ніч: доля замінованої Запорізької АЕС, ЗСУ утилізували важливу у росії персону, а Притула взявся допомогти захисникам Азовсталі Росіянка припхалася до Австрії принижувати українок: розплата не забарилася і тільки почалася Олег Жданов прокоментував казки пропагандистів про знищене ППО в Україні: вміють лише малювати свої перемоги Сезон закруток доведеться скасувати? В Україні різко подорожчали помідори
Показати ще

Ранее портал "Знай.ua" повідомляв про причини загибелі імперії ацтеків