За прогнозами фахівців, через декілька десятиліть безпілотний транспорт може повністю витіснити живих водіїв. Робомобили скоюють менше аварій, не порушують правила, а головне можуть керуватися централізованою системою. Деякі уряди вже всерйоз замислюються про те, що б передати безпілотникам вантажні перевезення і громадський транспорт. Однак на цьому шляху стоїть ще немало перешкод. Досі живий водійський досвід значить досить багато. Зокрема це стосується і переміщення в умовах несприятливих погодних умов. Однак, як повідомляє MIT News, нова система машинного зору може стежити за дорогою навіть крізь густий туман.

Винахід МТІ на відстані двох метрів видає рзширення на глибині 3 мікрометра. А на відстані 500 м воно дорівнює 1 см. Для того щоб домогтися таких результатів, Ачута Кадамби, керівник цього проекту, застосував метод інтерферометрії, який дозволяє більш точно виміряти відстань за допомогою двох пучків світла. Однак, цей метод вимагає акуратної синхронізації двох пучків, і встановити інтерферометр на машину не вийде, тому інженери просто модулювали зворотний сигнал. "Сплав оптичної та електронної когеренції дуже своєрідний, — говорить професор Рамеш Раскар. — Ми модулювали світло в межах декількох гігагерц, як ніби вмикали і вимикали ліхтарик мільйони разів в секунду. Але ми робили це електронним чином, а не оптичним".

Такі високочастотні системи здатні також набагато легше, ніж низькочастотні, впоратися з туманом, який розсіює світло і відхиляє зворотний сигнал, так що він приходить із запізненням, і його складно відокремити від перешкод. Винайдена в МТІ система забезпечує істотно більший фазовий зсув щодо частоти сигналу. Сигнали розсіяного світла, що рухаються за іншими траєкторіями, будуть взаємно знищуватись в достатньому обсязі, щоб полегшити ідентифікацію істинного сигналу.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про умови повернення людини до Раю

Популярні новини зараз

Володимир Зеленський виступив з важливою заявою: "Всі кордони у бойову..."

Українці дізналися стать дитини вагітної Каті Осадчої: "Хто має народитися?"

Віктор Павлік розчулив кадрами з маленьким сином без Каті Репяхової: татусь зі стажем

Заміжня Оля Цибульська заговорила про курортний роман: "Вже горить"

Показати ще