Вибираючи автомобіль, крім всіх технічних характеристик, надійності і комплектацій люди орієнтується ще й на зовнішню привабливість. А її основа - звичайно ж колір, в який машина пофарбована.

Німецький виробник лакофарбових покриттів BASF провів дослідження і назвав найпопулярніші кольори автомобілів за 2017 рік, повідомляє autocentre.

Перше місце в рейтингу зайняв білий колір. Саме машин такого забарвлення продають найбільше по всьому світу. Былы автомобілі складають майже 40% всього ринку нових машин.

Слідом за білим у рейтингу опинилися ахроматичні забарвлення. Це – чорний колір і різні відтінки сірого. У Європі та Північній Америці ці кольори часто поєднують з різними ефектами на зразок перламутрового переливу або сяйва.

Найчастіше купують кросовери яскравих кольорів. В Азіатсько-тихоокеанському регіоні купують червоні авто цього класу. У Європі – синього. У Сполучених штатах з червоним і синім конкурує помаранчевий відтінок.

Крім того, у кросоверах спортивних версій часто використовують двоколірне забарвлення.

Найбільш продавані автомобілі на вторинному ринку - жовті. Найменше купують - золотисті. Такі результати моніторингу 2,1 млн оголошень видання iSeeCars.com.

Середній показник зміни вартості автомобіля через 3 роки - 33,1%. Протягом цього часу найбільше дешевшають автомобілі жовтого кольору - на 27%. Оранжеві - на 30,6%, а зелені - 30,9%.

Volkswagen Polo Harlekin - яскравий приклад яскравого забарвлення:

Раніше портал "Знай.ua" розповідав, на які хитрощі йдуть продавці б/у автомобілів, щоб приховати недоліки і надати своїй машині товарного вигляду.