Зовсім скоро, 1 серпня, найпопулярніша кріповалюта може бути розділена на кілька версій, які будуть конкурувати між собою.
Буквально 10 найближчих днів можуть стати найбільш цікавими в історії кріптовалют. Зараз фахівці говорять про два можливі сценарії розвитку подій: перший – хороший, і по ньому, біткоін просто стане трохи зручніше і доступніше для користувачів. А другий – не найкращий, по ньому біткоін розділять на кілька конкуруючих валют. І в зв'язку з цим, деякі операції, здійснені завдяки біткоіну будуть просто недійсними.

Чому біткоін може розділитися на декілька валют?

Зараз, бі0ткоін, хоча і дуже популярний, знаходиться не в найкращому стані. Це пояснюється дуже просто: коли біткоін створювали, ніхто не міг припустити, що він буде наскільки широко використовуватися. І зараз, на проходження транзакції потрібно чекати іноді близько двох тижнів.
Вирішити цю проблему можна двома способами: або змінити розмір блоку, або інформацію, яка вноситься в блок. А складність полягає лише в тому, що провідні фахівці з кріпотовалют розділилися на дві групи, з різними конкуруючими ідеями. І щоб біткоін залишився єдиним потрібно досягти згоди між найбільшими майнерами, авторитетними розроблювачами і популярними біржами і гаманцями.

Біткоін: що чекає валюти в найближчий місяць

29 липня – дедлайн для, так званого, BIP91 (Bitcoin Improvement Proposal ) – додаток, створений для удосконалення біткоіна. Але є одне АЛЕ – перейти має не менше 90 відсотків усіх майнерів, інакше нічого не вийде.

1 серпня – запуск кампанії користувачів BIP148, яка буде підтримуватися SegWit. Якщо ж хоча б 51 відсоток з усіх майнерів не підтримають цю ініціативу, то біткоін і розділиться на дві конкуруючих валюти: Legacy Bitcoin і 148 Bitcoin – нова кріптовалюта. І якщо друга валюта стане більш популярною, то всі транзакції і угоди, зроблені за допомогою первісної валюти будуть недійсними.