За останнє десятиліття ідея базового основного доходу (БОД)викликала чимало суперечок. Деякі штати експериментували з нею, а в Європі ідею готові втілювати навіть на національних рівнях. Проте частина економістів вважає. Що базовий основний дохід повинен поєднуватися з децентралізацією економічних систем. Видання Fast Company вважає, що технологія блокчейн допоможе побудувати таку систему.

Акумуляція сонячної енергії стає дешевше, ніж спалювання викопного палива, що призводить до микрогенерации на рівні домогосподарства з майже нульовою граничною вартістю електроенергії. Масове виробництво споживчих товарів стає децентралізованим завдяки 3D-друку. Є навіть 3D-принтер, який може роздрукувати інший 3D-принтер. Але саме блокчейн — це технологія, яка, як інтернет, може об'єднати інші поки розрізнені розробки.

Децентралізація економіки повинна відв'язати грошову емісію від суверенних боргів національних урядів і вирівняти структурний нерівність сучасної економічної системи. Тим не менш, автори статті попереджають, що випуск валют не підкріплений матеріальними цінностями завжди є шляхом до інфляції, і просять читачів утриматися від самостійних експериментів у цій сфері.

Раніше портал "Знай.ua" розповідав про нові тарифи

Популярні новини зараз

Українські вчителі знайшли, чим зайнятися на канікулах - гарують у Польщі за 5 тисяч доларів на місяць

Справжні імена та прізвища Дантеса, Саніної, Джамали, Тіни Кароль: Камалія "порвала" всіх

Індекс Біг-Мака: долар в Україні має коштувати 11,5 гривень

Легенда 90-х Тетяна Овсієнко змінилася до невпізнання, час не щадить нікого: експерименти з волоссям і хрип, як у Лепса

Показати ще