По мірі розвитку альтернативної енергетики особливе значення набувають системи зберігання енергії. Портал Ars Technica склав список найпопулярніших технологій акумуляції електроенергії.

На першому місці стоїть ідея гідроакумуляторів. Технологія не нова і зводиться до використання різниці рівня води у двох сполучених резервуарах. Надлишки енергії використовуються для підняття рівня води. У години пік спуск води повертає необхідну кількість енергії. Цей же принцип використовується в системах, заснованих на стиснутому повітрі.

Друге місце займає розплавлена сіль. Спершу сіль нагрівається з допомогою надлишків енергії, потім перетворюють в пар, або зберігають до вечора для обігріву будинків. У деяких випадках сіль замінюють металом.

Третє місце можна по праву віддати проточним батареям, які створюють заряд, проганяючи електроліт через спеціальні мембрани. Це одні з найнадійніших та довговічних енергосховищ.

Популярні новини зараз

Оля Цибульська показала, як пробилася в шоу-бізнес "через ліжко"

Юля "Зайка" зважилася на перше побачення після "Холостяка": "Хочу"

Легенда "Танців з зірками" Катерина Кухар описала своє меню: "Сьогодні - вівсянку, завтра - голодувати"

Аліна Гросу показала свого красеня-чоловіка Михайла Михайловича: "Дуже схожі"

Показати ще

Традиційні акумулятори займають четверте місце. Так, ви все правильно зрозуміли. Ті самі акумулятори, що використовуються у вашому авто і ноутбуку.

На п'ятому місці знаходяться термальні сховища. Ця технологія схожа на гідроакумулятори, тільки використовує не різницю рівнів води, а різницю температур. Цей спосіб підходить для тих регіонів, де вдень дуже жарко, а вночі дуже холодно.

І останнє шосте місце слід віддати супермаховику. Ця технологія призначена для накопичення кінетичної енергії. Електрика запускає мотор, який запасає енергію обертання в барабані. Коли вона потрібна, маховик сповільнюється.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про зростання кількості сонячних панелей в світі