Парникові гази є однією з головних причин глобального потепління. На боротьбу з цим явищем спрямовані не тільки зелені енергетичні проекти, але і цілий ряд міжнародних угод про обмеження викиду СО2. Як повідомляє портал The Engineer, Ісландія пішла ще далі. Невелика острівна держава тепер не тільки зменшує обсяги викидів вуглекислоти, але і очищає повітря від вже присутньої там.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПерша в світі станція негативної емісії СО2 здатна вловлювати парниковий газ з повітря і перетворювати його на камінь. Установка під назвою CarbFix2 стала результатом спільного проекту швейцарського стартапу Climeworks та ісландської енергетичної компанії Reykjavik Energy. CarbFix2 розташований в 25 км від столиці Ісландії поряд з однією з найбільших геотермальних електростанцій в світі. Хоча геотермальна енергія є чистим джерелом енергії, в процесі виділення тепла утворюється суміш двоокису вуглецю, сірководню та водню. Це не критичне кількість CO2: лише 3% обсягу питомих викидів будь-якої вугільної електростанції.
За допомогою спеціальних фільтрів СО2 виловлюється з повітряної маси, змішується з водяною парою, потім транспортується під землю. На глибині 700 метрів вуглекислота змішується з базальтової породою і перетворюється в тверді мінерали. Стартап Climeworks починав свою роботу, будучи ще підрозділом Цюріхського інституту. Керівники проекту планують переробити соту частину всіх глобальних викидів CO2 протягом найближчих семи років.
Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про використання енергії світового океану