Безпілотні літальні апарати поступово стають частиною міського ландшафту. У грудні 2016 року інтернет-магазин Amazon вперше доставив посилку за допомогою апарата. У найближчому майбутньому планують використовувати безпілотники для доставки пошти і ліків.

У дронів-кур'єрів є незаперечні переваги, але є й помітні недоліки. Дослідники NASA порівняли шум дронов зі звуками інших засобів доставки: наприклад автомобілів. Опитування 38 учасників дослідження показав, що шум безпілотників здається більш настирливим, ніж звук тієї ж гучності, видаваний автомобілем.

Дослідники записали шуми трьох доступних у вільному продажу моделей дронів — октокоптера DAx8 (Drone America), а також квадрокоптеров Stingray 500 і DJI Phantom 2. Для порівняння з ними були записані звуки чотирьох поширених моделей автомобілів, включаючи вантажні. Учасники дослідження не знали ні про мету тестування, ні про те, який саме звук слухають.

Вчені висунули кілька версій, що пояснюють настирливість шуму безпілотників. Можливо, їхній звук настільки неприємний через те, що сучасні комерційні дрони рухаються порівняно повільно. Автомобіль швидше зникає із зони чутливості.

Компаніям, які планують використовувати дрони для доставки, доведеться врахувати ці дані. За словами вчених, безпілотники-кур'єри повинні стати не тільки тихішими, але і швидшими, і літати на досить великій висоті, щоб не завдавати дискомфорту городянам.

Популярні новини зараз

Львів огорнув чорний дим, рятувальники летять: палає, як у пеклі

Люблячий батько не дав лікарям відключити напівживого сина від апаратів, сталося диво: "Люблю тебе"

Палка Тіна Кароль задерла сукню і розсунула ноги – зводить з розуму

На Львівщині три автівки не поділили дорогу, кров на узбіччі: понівечені тіла вирізали з купи металу

Показати ще

Як повідомляв портал "Знай.ua", уряд Сполученого Королівства зобов'язав власників безпілотників реєструвати їх у відповідних відомствах.