З цілої низки причин бетон придбав широке поширення в будівництві. Він з'явився ще в стародавньому Римі. Однак, після розвалу імперії рецепт був втрачений. Другий раз бетон перевідкрили вже в ХІХ столітті. Бетон міцний і довговічний. Компоненти для його виробництва легко дістати. На сьогоднішній день велика частина будівель в світі виготовлена з використанням бетону. Але у бетону є один мінус. Цей матеріал не витримує розтягування. Вчені з університету Британської Колумбії вирішили цю проблему.

Дослідники кажуть, що створили екологічно чистий бетон з властивостями сталі. Він дуже міцний і здатний протистояти землетрусам. Новий бетон отримав назву EDCC. Його відмінність від звичайного полягає в зменшеному вмісті цементу. 70% від старих обсягів цементу в бетоні тепер замінили летючою золою. Це побічний продукт багатьох промислових виробництв.

Отриманий матеріал виявився набагато більш пластичним. Будівлі виготовлені з нього можуть витримати навіть 9-бальний землетрус. Крім того, скорочення частки цементу в розчині повинно поліпшити екологічну ситуацію. Виробництво цементу забезпечує 7% всіх викидів парникових газів.

Раніше портал "Знай.ua" розповідав про друк бетонних виробів

Популярні новини зараз

Курсантам академії СБУ вигадали спеціальну дієту: годують кашею із свіжими хробаками

Анна Богдан пішла війною на Юлю "Зайку" після фальшивого весілля: "Казала, що Міша сумний зі мною"

Тіна Кароль показала красеня, з яким підкорює Ісландію: "Нас розсекретили"

Юрій Горбунов та Катя Осадча не стримують радості: "Нарешті! Відважна четвірка"

Показати ще