Вчені з Університету Західної Англії працюють над створенням "розумних" цеглин, які зможуть виробляти електроенергію, кисень, а також переробляти стічні води.

Допомагати їм в цьому будуть спеціальні мікроби. Всередину цегли вмонтують мікробні паливні клітини. Будівельний матеріал, з їх допомогою отримає нові можливості.

Дослідники пояснили, що "розумні" цеглини стін зможуть аналізувати і реагувати на навколишнє середовище як зовні, так і всередині будівлі.

Залежно від "програми" закладеної в цеглі, вони зможуть вбирати в себе воду, вуглекислий газ, сонячне світло, водорості, бактерії і поживні речовини. Їх згодом перероблять або використовують для створення інших речовин або електрики.

"Мікробні паливні клітини є відмінними перетворювачами енергії, які використовують метаболічну активність складових їх мікробів", - сказав професор робототехнической лабораторії університету.

Популярні новини зараз
Менше пільг і більше вимог: соціальну допомогу платитимуть за новими критеріями В українців "відіжмуть" землю, а ви і не знатимете – як убезпечити майно Українцям перерахували субсидії: як дізнатись новий розмір виплат Старі квартири обкладають податком: українці скоро отримають листи
Показати ще

Нагадаємо, Університет Західної Англії працює над проектом по створенню "живий" архітектури. Вчені так хочуть вирішити глобальні проблеми людства.