Підкорення вогню є важливим етапом в історії становлення людства. За довгий період спільного шляху вогонь став надійним помічником людям. Звичайно, сьогодні більшість людей стикаються з палаючими дровами тільки на природі. Приготування їжі на вогнищі перетворилося в любий варіант відпочинку на свіжому повітрі і своєрідну данину умовами першого підкорення вогняної стихії. Проте є один фактор, здатний зіпсувати вам відпочинок біля вогню. Це дим, без якого вогню, як відомо, не буває. Але, творці стартапу BioLite дозволять вам розлучити цю пару. Інженерам цієї компанії вдалося розробити спеціальний бездимний мангал, повідомляє Портал спецтехніки України.

Пристрій FirePit BioLite – це не стаціонарний, а переносний 9-кілограмовий мангал з сітчастим каркасом, в який впроваджено вентилятор, спіралеподібно подаючий через 51 окрему форсунку кисень, тим самим допомагаючи деревині згорати ефективніше, створювати вогонь більшої інтенсивності і температури, при цьому зводячи до мінімуму дим і використовуючи набагато меншу, ніж в звичайних вогнищах, кількість палива. Цей вентилятор працює від акумулятора, який можна заряджати від електромережі через USB-порт, або з допомогою встановлених на бездимному мангалі сонячних батарей. Повного заряду акумулятора вистачає на 24 години роботи на слабкій швидкості обертання вентилятора, або на 5 годин при максимальній експлуатації.

Але найдивовижніше, що цим мангалом можна управляти на відстані за допомогою додатка, встановленого на смартфон. Управління полягає в тому, що ви можете контролювати інтенсивність вогню, "прикрутивши" його на мінімум, або змусивши горіти максимально. І звичайно, якщо ви зголодніли, FirePit зіграє роль гриля або переносної печі, на якому, не відволікаючись від цікавої бесіди, на відстані можна керувати, наприклад, смаженням м'яса або ковбасок.

Раніше портал "Знай.ua" повідмоляв про підводних вбивць