Кібернапади ззовні: камери спостереження виявилися небезпечними

поділитись
Керувати сигналами камери можна навіть зі смартфона

Камери спостереження заполонили наші міста і робочі місця. Це обставина мала б ускладнити життя злочинцям. Однак, на будь-який замок знайдеться відмичка. Як повідомляє dailytechinfo, камери спостереження можуть з легкістю стати джерелом витоку інформації. Досить заразити систему спеціальним вірусом.

Фахівці з Дослідницького центру кібербезпеки (Cyber Security Research Center, CSRC) університету Бен-Гуріона (Ben-Gurion University, BGU), Ізраїль, продемонстрували, що камери відеоспостереження, системи яких заражені спеціалізованими вірусними програмами, можуть забезпечити приймання прихованих сигналів і стати джерелом витоку інформації з системи безпеки, в яку вони входять. Розроблений ізраїльськими дослідниками метод працює однаково добре як по відношенню до професійних камер, так і відносно недорогим домашнім камерам спостереження і навіть до дверних замків, керованим інфрачервоним світлом, невидимим для людського ока.

Головною умовою для витоку інформації має стати знаходження двох камер в полі видимості один одного або в полі видимості зловмисника. Причому інформація може передаватися навіть на відстані кількох кілометрів. Діоди інфрачервоного підсвічування можуть посилати необхідну кодовану інформацію. Зчитувати ці сигнали і розшифровувати їх в реальному часі можна навіть за допомогою звичайного смартфона.

Таким чином, зловмисники можуть виконувати найрізноманітніші завдання. Від підглядання за паролями, до проникнення в будівлі.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про автономного робота-патрульного

Автор матеріалу: 
Федор Борисов
Теги: 
камера, вірус, стеження
Гра виявилася дуже вимогливою
0
0
16:02 18.06.2018
Гра порадує повною відсутністю цензури
0
0
15:40 18.06.2018
Швидше за все, смартфон був вкраденим
0
0
15:35 18.06.2018
Компанія може попрощатися з продажами iPhone
0
0
14:59 18.06.2018
Смартфони отримають нову оболонку
0
0
14:23 18.06.2018