Європейський суд заборонив службове слідкування

поділитись
Роботодавець може перевіряти службову переписку співробітників, але повинен попереджати їх про це

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) визнав право найманих працівників вести листування особистого характеру, користуючись робочої поштою. Тим не менш, це рішення саме по собі ще не забороняє роботодавцям моніторити пошту, однак зобов'язує їх повідомляти працівників про будь-які форми такого моніторингу. Таким став підсумок по справі румунської інженера Богдана Барбулеску розпочатій в 2008 році.

За повідомленням Bloomberg, в 2007 році Барбулеску був звільнений своєю компанією за використання службової пошти для ведення особистого листування. Про те, що його пошта моніториться з допомогою спеціальної програми Барбулеску не був повідомлений.

За словами Страсбурзького суду, румунське правосуддя не захистило «права на приватне життя і листування» інженера.

Взимку минулого року ЄСПЛ постановив, що практика контролю за листуванням з робочих аккаунтів у службовий час не є сама по собі протизаконною. Адже в такій ситуації право на конфіденційність людини ще не порушується. В цілому це відповідає законному бажанню роботодавця зобов'язати співробітників присвячувати робочий час своїм безпосереднім обов'язкам.

На новому етапі судового процесу вдалося достовірно довести, що інженер Барбулеску не давав приводів для підозр і не був сповіщений про можливість будь-яких перевірок.

На сьогоднішній день багато компаній не тільки моніторять листування своїх співробітників, але й аналізують її за допомогою спеціальних програм, що дозволяють виявити по нюансам мовних конструкцій неправдиві заяви.

Як раніше повідомляв портал "Знай.ua", Google може стежити за користувачами

Автор матеріалу: 
Федор Борисов
Теги: 
слідкування, листування, контроль, конфіденційність
Вибір редакції, Техно
21.04.2018
Wi-Fi вбиває особисті дані
0
0
21:07 21.04.2018
Компанія поверне на полиці магазинів одну з найкращих моделей
0
0
15:15 21.04.2018
Цього чекали мільйони людей: вчені винайшли надефективний штучний м’яз
0
0
08:54 21.04.2018
Хакерский террор: Роскомнадзор атаковали
0
0
05:55 21.04.2018
Компанія показала прототип безкоштовного месенджера
0
0
15:51 20.04.2018