Фахівці компанії Google в своєму останньому дослідженні розповіли, що навчили ШІ передбачати, чи буде та чи інша фотографія естетично приємний людині.

Алгоритм також може підказувати як зробити зображення більш привабливим. Розробники сподіваються, що коли-небудь ШІ стане кращим порадником для фотографів.

Цей процес, званий нейронної оцінкою зображення (NIMA), використовує глибоке навчання згорткової нейронної мережі (CNN) для прогнозування оцінок зображень.

Крім того, у дослідженні говориться, що алгоритм можна навчити підказувати, як потрібно змінити те або інше зображення, щоб воно стало більш приємним для ока. Наприклад, так ШІ оцінював зображення за 10-бальною шкалою залежно від спотворень.

Популярні новини зараз

Головне за ніч: пенсії до 3800 грн, повернення Світлани Лободи в Україну, друга молодість Алли Пугачової і одкровення Дзідзьо про розлучення зі Slavia

Полякова, Дорофєєва, Боржемська, Гросу, Саніна, Лижичко позмагалися за найкращу фігуру: "Битва сталевих пресів"

Легенда 90-х Тетяна Овсієнко змінилася до невпізнання, час не щадить нікого: експерименти з волоссям і хрип, як у Лепса

Кума Дзідзьо Оля Цибульська отримала каменем по своїй автівці: "Розбив лобове скло"

Показати ще

При цьому алгоритм оцінює як окремі пікселі, так і загальну естетику. Потім він застосовує ймовірність, що людина застосує до зображення власний рейтинг. В принципі, ШІ намагається вгадати, захотів би людина собі це зображення.

Інженери підрозділу Google X, яка тепер представляє собою окрему компанію в холдингу Alphabet, запропонували використовувати для передачі даних на відстані світлові промені.

У 2018 році фахівці Google X спільно з телекомунікаційною компанією AP State FiberNet розгорнуто в штаті Андхра-Прадеш (Індія) мережа, дві тисячі ліній якій будуть передавати дані по бездротовому оптичного зв'язку.

Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що інженеры придумали новий спосіб зарядки гаджетів на природі.