Останні дослідження показали, що нейромережа здатна розпізнавати людські думки. Вчені університету Пердью провели аналіз фМРТ-знімків мозку волонтерів, зроблені під час перегляду відеороликів. Як повідомляє журнал Cerebral Cortex, знімки дали можливість зрозуміти, за які блоки інформації відповідають ті або інші ділянки мозку.

Вченим не тільки вдалося розшифрувати думки, але і визначити, які зони мозку пов'язані з окремими блоками інформації. Як пояснили вчені, мозок здатний розділяти образ з автомобілем, що рухається на тлі будівлі. Так, одна зона мозку зчитує автомобіль, а інша — будівлю. Методика дозволяє простежити, як мозок ділить візуальну інформацію на блоки та в підсумку зводить її воєдино.

Знімки фМРТ робилися кожні дві секунди, а значить, у вчених була можливість аналізувати активність мозку в реальному часі. Крім того, результати експерименту дозволяють стверджувати, що дані отримані нейромережею під час спостережень за одним волонтером, цілком можуть бути застосовані для аналізу знімків інших добровольців.

Раніше потал "Знай.ua" повідомляв про ризики, які несе розвиток нейромережи

Популярні новини зараз

Маленький син Олі Цибульської перетворився на Елвіса Преслі: крутiший за Дзідзьо

Наталя Могилевська ошелешила формами в купальнику з глибоким декольте: "Неземна"

Слава Камінська з НеАнгелів зважилася змити макіяж і "засвітити" своє справжнє обличчя: і пластика не потрібна

Юлія Мендель відверто зізналася, чому пішла від Володимира Зеленського: "Колосальне навантаження"

Показати ще