На конференції TEDGlobal у Танзанії нігерієць Оші Агабі представив електронний девайс, який замість кремнію працює за допомогою нейронів мозку мишей.

Він стверджує, що пристрій зможе розпізнавати вибухові речовини за запахом, повідомляє ВВС. Девайс Koniku Kore - це амальгама живих нейронів та кремнію з датчиками, які можуть виявляти та розпізнавати запахи.

"Нейрони можна запрограмувати на виконання різних функцій. У даному випадку вони забезпечують роботу рецепторів, які можуть розпізнавати вибухові речовини", - розповідає пан Агабі.

Оші Агабі заснував свій стартап близько року. Йому вдалося отримати мільйон доларів на його фінансування. Він стверджує, що вже отримав прибуток на суму в 10 млн доларів зі співпраці у галузі безпеки.

 Пан Агабі впевнений, що у майбутньому подібні девайси зможуть стати частиною системи безпеки в аеропортах. Відтак черги на контролі зникнуть.

Популярні новини зараз

Найкрасивіша жінка світу за версією чоловіків: як виглядає і хто вона

У родині Комарова зі "Світу навиворіт" довгоочікуване поповнення, вже відома стать малюка

У центрі Києва батько гуляв з мертвим сином у візку: не помітив

Розпатлана Брежнєва без макіяжу здивувала мережу, "справжнє обличчя" дружини Меладзе: "Я оф*генна"

Показати ще

Комп'ютерний пристрій також можна буде застосовувати для розпізнавання хвороб. Девайс відстежуватиме ознаки захворювання у молекулах повітря.

Як повідомляв портал "Знай.ua", штучний інтелект навчили аналізувати дії на відео.