Минулого тижня NASA анонсував запуск на МКС зразків кишкової палички. Фахівців з космічного агентства цікавило як бактерія буде вести себе в умовах підвищеної радіації і незвичайної гравітації. Однак, під час одного з виходів у відкритий космос, космонавтам вдалося виявити зразки бактерій зовні корабля. Як повідомляють російські ЗМІ, зразки бактерій були виявлені Антоном Шкаплеровим.

Космонавти зібрали матеріали з російської частини МКС ватними тампонами і відправили на Землю для аналізу, розповів Шкаплеров. "І тепер з'ясовується, що якимось чином на цих тампонах виявили бактерії, яких не було і під час запуску модуля МКС", - сказав Шкаплеров ТАСС. "Тобто, вони з'явилися з космосу і оселилися на зовнішній поверхні. Їх вивчають досі, і здається, вони не представляють небезпеки".

У короткій доповіді ТАСС Шкаплеров не уточнює, як російські дослідники прийшли до цього висновку. Насправді, земне забруднення дуже важко виключити, враховуючи, наскільки витривалі деякі мікроорганізми. Деякі бактерії і крихітні мікро тварини, відомі як тихоходки, приміром, продемонстрували здатність виживати в найважчих умовах. І земні організми могли випадково потрапити на МКС до цього, як сталося в 2014 році, коли офіцер космічної станції Володимир Соловйов оголосив, що морський планктон і інші мікроорганізми були виявлені на зовнішній стороні МКС.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про заміну дерев технологіями

Популярні новини зараз

Помер легенда гурту "Сплін" Олег Еміров: збулося страшне пророцтво

Навіть у Бетмена такої ластівки немає: у Києві продають унікальний суперкар на базі BMW

"Було нудно": жінка встановила дивний рекорд, переспавши з 919 чоловіками за 7.5 годин

Фіналіст "Холостячки" спалився Гриші Решетнику, що вже переїхав до Злати Огнєвіч: "Тримайся в подробицях"

Показати ще