Гонконг давно є одним з найбільш густонаселених районів планети. Тому ціни на нерухомість тут найвищі у світі. Квадратний метр житлової площі стоїть тут, як трикімнатна квартира на околиці Києва. Тому архітектор Джеймс Лау пропонує будувати бюджетне і компактне житло з бетонних труб великого діаметру. Як повідомляють російські ЗМІ, нерухомість на острові продовжує дорожчати, а значить, такі будинки-тунелі можуть стати виходом із ситуації.

Джеймс Лау "Я вважаю, що для цих будинків можна використовувати землю, яка не підходить для звичайного будівництва. Що це за земля? Іноді це проміжки між будинками, де новий будинок побудувати неможливо. Ми могли б встановлювати там ці будинки. І вони були б прямо в центрі міста". Середній житловий простір на одну людину становить всього 14 квадратних метрів. Проблему намагаються вирішити різними шляхами. Ось в заростях сховався невеликий житловий комплекс з вантажних контейнерів. Томмі Вон виробляє подібне житло вже три роки. Каже, за останній рік попит на нього збільшився вдвічі.


Томмі Вон, співзасновник Markbox: "Все просто: ціни на житло захмарні. У Гонконзі завжди не вистачало землі. Багато-хто живе в розділених квартирах, але мріють про власний будинок. Жити у вантажному контейнері набагато краще, ніж у розділеній квартирі. В ній у вас 4,5 квадратних метра, а тут в середньому 15-18 квадратних метрів". Втім, такі будинки легально можна тільки створювати, а жити в них тут – незаконно. Власникам доводиться йти на ризик. Але навіть ці контейнери можуть здатися розкішними для деяких гонконгців. Багато живуть ось так: в такий будці вдасться розмістити матрац, телевізор і деякі найнеобхідніші речі.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про розкішні будинки для котів

Популярні новини зараз

Розлучена Аліна Гросу показала нового хлопця: "Поспішати не хочу"

ПриватБанк роздає дані українців, як на ярмарку: новий номер вже не допоможе

"МастерШеф. Професіонали-3 " випуск 5: хто не впорався з коктейлем та покинув проект

Леся Нікітюк з мамою здивували українців: як дві краплі

Показати ще