Засновник компанії SpaceX, розповів про плани колонізації Марса і будівництва незалежного міста на його поверхні. Стаття Ілона Маска про масштабні плани щодо Червоної планети вийшла в науковому журналі New Space.

Маск розповів у статті про те, що він планує створити суперважку ракету і цілий флот з тисячами міжпланетних кораблів, які до кінця століття доставлять на Марс близько мільйона чоловік.
Головною метою всього цього процесу для вченого є створення на цій планеті незалежного від Землі автономного міста - "мільйонника", яке буде забезпечувати себе всім необхідним для життя.

На думку Ілона Маска, Червона планета є і буде єдиним варіантом для "розширення" людства з кількох причин - на ній багато ресурсів, атмосфера, вода, і в цілому Марс набагато більше схожий на Землю, ніж інші близькі до нас планети Сонячної системи.

Головним інструментом реалізації планів Маска є здешевлення космічних польотів. За оцінками глави SpaceX, вартість виведення вантажів на орбіту повинна зменшитися приблизно в п'ятдесят тисяч разів, перш ніж стане можливим будівництво на Марсі такого "міста-мільйонника".

Вчений зазначив, що для здешевлення міжпланетних польотів потрібно створити декілька ключових космічних технологій, яких сьогодні ще нема, або вони існують в зародковому вигляді.
На думку Маска самі колоністи повинні відправлятися на Марс не по мірі будівництва кораблів, яких він планує будувати тисячі, а практично одночасно, сформувавши своєрідну "колоніальну флотилію" з декількох сотень пасажирських "астролайнерів". Це дозволить заощадити великі гроші на їх запуск і забезпечить наявність бази.

За оцінками Маска, якщо всі його ідеї щодо зниження вартості польоту будуть реалізовані в найближчі роки, то квиток на такий "лайнер" обійдеться приблизно в 140 000 доларів США. Підприємець має намір вкладати в реалізацію цієї програми всі гроші, які SpaceX заробляє на контрактах NASA і комерційних запусках.

Як повідомляв портал "Знай.ua", за планами Ілона Маска перша людина полетить на Червону планету вже у 2023 році.