Розвиток цифрових технологій створює необхідність у спеціальній дисципліні, що вивчає характер взаємодії між роботами та людьми. Філолог Джозеф Аоун вважає, що нова дисципліна може називатися гуманікою. Така галузь знання повинна буде поєднувати в собі елементи освіти, як інженерів, так і гуманітаріїв. Такий підхід дозволить не тільки функціональні, але і людиовимірні речі, повідомляє сайт news.eizvestia.com.

Перший елемент — це навички роботи з великими даними, вміння керувати їх потоком та систематизувати їх. Другий компонент складається з традиційних технологічних дисциплін. Він допоможе зрозуміти, як працюють роботи та алгоритми. І, нарешті, третій шар знань навчить студентів взаємодіяти з іншими людьми, налагоджувати контакти, приділяти увагу дизайну та етиці. Саме останній пункт дозволить фахівцям майбутнього виграти конкурентну боротьбу з штучним інтелектом. Аоун також вказує на недосконалість сучасних систем машинного навчання, які найчастіше маються на увазі під терміном "штучний інтелект".

На думку дослідника, більшість алгоритмів добре справляються з завданнями "близького навчання". ШІ легко дається пошук помилок, виявлення неточностей, перевірка даних та їх систематизація. У той же час "далеке навчання" — глибинні дослідження та співставлення поки не піддаються машинам. Про гібрид гуманітарного і природничонаукового знання говорять багато експертів. Генетикам і комп'ютерним розробникам необхідні пізнання в етиці, а інженерам — навички психологів. Цілком імовірно, що в найближчому майбутньому абревіатура STEM перетвориться в STEAM, де A — arts — це гуманітарні дисципліни.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про революцію в середній освіті

Популярні новини зараз

Перша батьківська поминальна субота: підготуйте душу до Великого посту

Вагітна дружина Віктора Павлика поскаржилася на проблеми зі здоров'ям: "Доведеться прокапатися"

Ольга Сумська показала свого Сулеймана, і це не Борисюк

Тіна Кароль вирушила підкорювати російську сцену: "Скандал" на міжнародному рівні

Показати ще