Наука будує майбутнє, використовуючи особливу мову дипломатії – генеральний директор ЦЕРН (2009-2015 рр.) Рольф-Дітер Хойер

поділитись
Над вивченням бозону Хіггса працюють 2 експериментальні групи

 

Колишній генеральний директор Європейської організації з ядерних досліджень в ході відкритої лекції в НТУУ "КПІ" імені Ігоря Сікорського розповів про горизонти, які відкриває ЦЕРН для молодого покоління.

Рольф-Дітер Хойер наголосив на важливості глобальної науки в ЦЕРН, де поєднуються фундаментальна фізика, прикладні технології, освіта і культурний обмін між націями. "Конкуренція, співпраця й етика – це основа ефективної роботи нашого дослідницького центру", - зазначив видатний німецький учений.

Він також розповів про історію і завдання Великого Андронного колайдера, про етапи  відкриття бозону Хіггса ("частинки Бога"). За словами Р.-Д. Хойера, над вивченням бозону Хіггса працюють 2 експериментальні групи. В кожній задіяно 3 тисячі вчених зі 150 країн світу. "Щодня щосекунди в рамках досліджень обробляється 40 терабайт інформації, щосекунди зіштовхується 1 мільярд протонів", - пояснив учений.

"Наука має працювати заради миру, вона будує майбутнє, використовуючи особливу мову дипломатії", - резюмував колишній генеральний директор ЦЕРН.

Лекція Рольфа-Дітера Хойера організована в рамках проекту Громадської спілки "Європейська Мала Академія Наук" (EuroJAS) "Лекції майбутнього".

Нагадаємо, у понеділок, 20 листопада, у приміщенні Міністерства науки і освіти України відбулося відкриття виставки до першої річниці асоційованого членства України в Європейській організації з ядерних досліджень (ЦЕРН). У ході церемонії відкриття Р.-Д. Хойер відзначив стрімкий прогрес України в співпраці з CERN. 

"У вас є потенціал, і ми пропонуємо максимально використати його", - наголосив він. 

Водночас міністр освіти і науки Лілія Гриневич розповіла, що протягом цього року у ЦЕРН побувало 30 українських вчителів та така ж кількість учнів. А, за словами президента Малої академії наук України Станіслава Довгого, в Україні вже сьомий рік діє інформаційний центр ЦЕРН на базі МАН. За допомогою семінарів та виставок доступ до інформації про діяльність найбільшої в світі лабораторії отримали 200 тисяч українських учнів. Також за словами Довгого, виставка про діяльність ЦЕРН буде поширена в регіонах, зокрема, у районних та сільських школах на всій території України.

Автор матеріалу: 
Александр Титаренко
Теги: 
наука, Київ, лекція
Вибір редакції, Ексклюзив, Шоу-бізнес
16.12.2017
Людина виявилася лише однією з причин
0
0
02:35 16.12.2017
Відстань до Марса виявилося більшою, ніж до Сонця
0
0
01:11 16.12.2017
Тепер вивчити іноземну мову стане простіше
0
0
23:27 15.12.2017
І хоча ці ідеї здаються для нас незвичайними, в них все ж є здоровий глузд
0
0
18:46 15.12.2017
Тепер ви дізнаєтеся, коли найефективніше працювати
0
0
15:19 15.12.2017