У Парижі провели засіданні Виконавчої Ради ООН з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО). Під час нього одностайно ухвалили рішення про створення на базі Малої академії наук України Центру ЮНЕСКО 2 категорії.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це повідомив президент МАН Станіслав Довгий, передає прес-служба установи. Він назвав це рішення ООН історичним, оскільки вперше в Україні створять Центр з таким високим статусом.
"Це визнання успіхів нашої Академії і науково-освітнього потенціалу нашої держави. Отримання цього статусу дозволить нам значно підвищити якість роботи з творчими дітьми та надасть широкі можливості для обміну досвідом і впровадженню нових стандартів у науковій освіті", - наголосив Довгий.
Значну підтримку в процесі співпраці з Юнеско надав стратегічний партнер МАН - міжнародна комунікаційна платформа Європейська академія наук EUROJAS. Наукова установа після набуття статусу зможе отримати від ЮНЕСКО фінансування окремих проектів та розширяться контакти між науковими центрами. Крім того, це означатиме більшу захищеність з боку держави, яка приділятиме більше уваги науковій освіті.
Мала Академія Наук 5 років тому вперше організувала тиждень молодих винахідників у Франції. Цей захід зацікавив велику кількість Французьких і міжнародних інституцій. МАН в подальшому брала активну участь у цілому ряді проектів ЮНЕСКО.
Минулого року Генеральний директор ЮНЕСКО запропонував створити на базі МАН Центр Юнеско 2 категорії. Міжнародна організації майже рік вивчала відповідні підрозділи української наукової установи й провела кілька інспекційних поїздок в Україну, які мали вивчити інституційні спроможності Академії. У підсумку відповідальний представник ЮНЕСКО Жан-Поль Аб'яга підготував позитивні висновки й представив їх в доповіді на 201-й сесії Виконавчої ради ЮНЕСКО.
Кабмін 4 липня схвалив проект Угоди між Урядом України та ООН з питань освіти, науки і культури про створення на базі Національного центру "Мала академія наук України" центру 2 категорії ЮНЕСКО. Фінальна процедура підписання відбудеться у грудні 2017 - січні 2018 року по завершенню 39 сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО.