Світу показали перші контактні лінзи, які мають вбудований телескопічне оптичний пристрій. Ці лінзи здатні надати людині свого роду супер-зір.

Розробка належить дослідникам зі Швейцарського федерального політехнічного університету Лозанни (Swiss Ecole Polytechnique Federale de Lausanne, EPFL)

Ці лінзи, керовані спеціальними "розумними" очками, дозволяють змінювати масштаб зображення, забезпечуючи збільшення до 2.8 раз в порівнянні з масштабом звичайного "неозброєного" ока.

Спочатку цей винахід розроблявся швейцарськими дослідниками на замовлення Управління перспективних дослідницьких програм Пентагону DARPA, яке планувало використовувати такі технології для збільшення здібностей військовий, які перебувають у складних умовах в гарячих точках.

Популярні новини зараз

Осадча в білому засвітила пружні кульки: поки Горбунов в няньках

Меган Маркл незабаром знову стане мамою: як змінилася дружина принца Гаррі під час вагітності

Дівчинка народила в 11 років від великого кохання: як склалася доля наймолодшої мами і трьох малюків

Матерям 10 років, батькам-1: українці хочуть "накинути" стажу за виховання дітей

Показати ще

Дана модель – це покращена версія попередньої, яку розробили у 2013 році.

Товщина телескопічних контактних лінз становить 1.55 мм. На основу з звичайного гнучкого контактної лінзи встановлені кілька світловідбивних і оптичних елементів, скріплених біологічно нейтральними складами. Робота оптичної системи лінз проводиться за рахунок початкової поляризації світла і зміни поляризації елементів оптичної системи очок. Коли поляризація стекол очок і елементів контактних лінз збігається, світло проходить по одному шляху, не піддаючись змінам. Але при зміні поляризації очок на деякий кут, світло починає йти іншим шляхом, відбиваючись від безлічі крихітних алюмінієвих дзеркал, які виконують роль фокусирующих і збільшують лінз.

Дивіться: ефективні вправи для очей, що покращать зір

Нагадаємо, вчені з університету Сент-Ендрюса, що у Великій Британії, створили ультратонку гнучку плівку, здатну випромінювати лазерне світло. Створено її на основі органічних напівпровідників, і після установки на око вона багаторазово збільшить можливості людського зору.

Як повідомляв раніше "Знай.ua", окуляри доповненої реальності показали зсередини.

Також "Знай.ua" писав, що медики розповіли, що допоможе людям з хронічною втомою очей і тим, хто страждає від сухої оболонки. Дослідники постійно займаються створенням штучних людських органів. На цей раз їм вдалося створити за допомогою клітин людини блимаючі очі.