Копання ям і котлованів донині залишається однією з найбільш дорогих частин будівельних робіт. Але ситуація може докорінно змінитися завдяки новому роботрактору. Новий механізм об'єднує в собі функції екскаватора і бульдозера, але при цьому здатний працювати без участі людини. Як передає портал Wired, безпілотний трактор від компанії Built Robotics готовий працювати без перерв на обід і орієнтується в просторі з точністю до сантиметра.

Для орієнтації в просторі безпілотний трактор використовує лідар, який спеціально розроблений для роботи на будівельних майданчиках. Лазери лідара також дозволяють роботові вимірювати кількість зачерпнутого матеріалу. Вбудована робототехніка використовує так званий розширений GPS, який об'єднує базову станцію і супутники для отримання даних про місцезнаходження з точністю до сантиметра. Для запобігання зіткнень з людьми існує система безпеки.

На відміну від безпілотних авто, роботрактор більш стаціонарний, що дозволяє йому працювати з точними координатами. За заявами американських будівельних компаній, 60% з них стикаються з дефіцитом кваліфікованих фахівців. Будівельна робототехніка може вирішити цю проблему. Хоча критики обґрунтовано заявляють, що це посилить безробіття.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про роботизовану ферму

Популярні новини зараз

Сергію Притулі стало нудно в Києві: впав, отямився, Львів

Ксенія Мішина показала, як переживає розрив з Олександром Еллертом: "Викликає страх"

Юрій Горбунов та Катя Осадча не стримують радості: "Нарешті! Відважна четвірка"

У фіналістки Холостяка Юлі "Зайки" трапилися неприємності перед весіллям: "За півгодини до..."

Показати ще