Зростання міського населення і оновлення інфраструктури роблять професію будівельника затребуваною. Однак будівництва приносять і відчутні незручності городянам. По-перше це шумно. По-друге це заважає пересуванню. По-третє будівництва завжди супроводжуються горами будівельних відходів. Виявляється, проблему будівельного сміття можна вирішити. Як повідомляє The Guardian, голландські інженери навчилися будувати мости, застосовуючи безвідходну технологію.

У Голландії відкрився перший у світі бетонний міст для велосипедистів, надрукований на 3D-принтері. Восьмиметровий міст легко витримує дві тонни навантаження і складається з 800 шарів армованого преднапруженого залізобетону. Щоб їх надрукувати знадобилося близько трьох місяців. "Одним з головних переваг 3D-друку є економія матеріалів. На відміну від стандартних методів виробництва, коли бетон просто заливається у форму, принтер бере рівно стільки бетону, скільки потрібно", — розповів фахівець Технічного університету Ейндховена Тео Салет.

Сміття та будівельних відходів при такому методі мостобудування практично не залишається. Така технологія міського будівництва не тільки більш сучасна, але і безумовно більш розумна. Новий метод будівельного друку мостів використовується також і на іншому об'єкті в Голландії. На цей раз матеріалів друку послугує нержавіюча сталь. Вже до наступного літа міст через амстердамський канал буде запущений в експлуатацію.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про революцію Маска-молодшого