Корпорація Google вже заявляла про плани побудови власних міст. Але компанія готова працювати і на поліпшення вже існуючих населених пунктів. Так, наприклад, останні два роки корпорація співпрацює з фондом Еллен Макартур в області створення міст з економікою замкнутого циклу. Як повідомляє Fast Company, внутрішньокорпоративні експерименти такого штибу не в новинку для Google. Але тепер цей досвід буде повторений в набагато більших масштабах.

Сама по собі ідея безвідходного поселення не нова. Так, у ХХ столітті її просував і популяризував утопіст Олвін Тофлер. Розмірковуючи про майбутнє у постіндустріальному суспільстві він передбачав децентралізацію і автономизацию більшості сфер суспільного господарства.

Як і 50 років тому, сьогодні знову йдеться про відновлювану енергетику, відмову від повної зайнятості на користь освіти, продовження терміну експлуатації товарів, переробку харчових та інших відходів.

Google застосовує безвідходні технології у своїх власних операціях. Наприклад, якщо сервер виведений з ладу, він відновлюється з додаванням більш сучасних технологій, а не замінюється повністю. Коли обладнання стає занадто застарілим, інформація на жорстких дисках стирається, і сервери продаються на вторинному ринку. Все, що не можна використовувати повторно, переробляється.

Популярні новини зараз
1000 гривень від держави: як отримати допомогу пенсіонерам Гороскоп на 26 листопада: у вівторок Всесвіт на вашому боці Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Показати ще

В якості наступного кроку Google спільно з інженерно-дизайнерською фірмою Arup планує створити «кругові лабораторії» в Нью-Йорку, де будуть розроблені будівлі, що ілюструють принципи безвідходної економіки.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про футурологічні прогнози Рея Курцвейла