Вода одна з найдивніших речовин на планеті. Деякі дивовижні властивості води не піддаються поясненню і донині. До недавнього часу до таких феноменів належав "парадокс Мпемби". Як повідомляє Phys.org, іспанським вченим, нарешті, вдалося знайти версію, що пояснює цю загадку часів Аристотеля. Парадокс полягає в тому, що гаряча вода може замерзнути швидше, ніж прохолодна.

Вчені встановили, що ефект Мпемби — універсальний нерівноважний феномен, який з'являється, якщо еволюція температури залежить від інших фізичних величин, що характеризують початковий стан системи, пояснив Андрес Сантос. На практиці, така початкова стан може бути досягнуто, якщо система значною мірою виводиться з рівноваги (наприклад, шляхом раптового нагрівання перед охолодженням).

Чітко прорахувати і домогтися такого стану від води досить складно. З цієї причини, вчені вирішили спершу перевірити вірність своїх припущень на сипучих речовинах, що нагадують пісок. Крім основної мети дослідження, результати виконаної роботи дозволяють довести і зворотний бік ефекту Мпемби: в процесі нагрівання більш високої температури може досягти зразок, який вступив у змагання холодним.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про новий спосіб очистки води

Популярні новини зараз
Христина Соловій показала харизматичного красеня, який підкорив її серце: "У полоні кохання" Що буде з гривнею найближчим часом: експерт назвав два можливі сценарії дій Нацбанку Екстрасенс Олена Курилова попередила українців про війну ще в 2020 році: "Я біля танка, перемога буде за нами" Оля Цибульська зізналася, чому насправді не показує свого чоловіка: "У нього такий писок..."
Показати ще