Плаваючі острови вирішать "квартирне питання" голландців

поділитись
Греблі і канали вже не підходять, у Нідерландах вивчають можливість розселення на штучних островах

Відносно мала територія і специфіка розташування змушують Нідерланди боротися за кожен клаптик суші. Раніше проблема вирішувалася за рахунок нескінченної кількості дамб і каналів, однак схоже, що цього рішення вже не достатньо.

Морський науково-дослідний інститут пропонує виходити з ситуації шляхом створення штучних плаваючих островів. У таких островів може бути різне призначення і діаметр до 5 метрів. Модульне з'єднання трикутних секцій дозволить надати острову необхідний розмір і форму. Крім житлових, громадських і промислових функцій острова можуть займатися генерацією енергії, одержуваної від морських хвиль і сонячного світла.

Варто зазначити, що на шляху реалізації проекту стоїть поки ще велика кількість невирішених питань, починаючи від способу постановки острова на якір і завершуючи наслідкіми його впливу на морську екосистему.

У пошуках оптимальної системи кріплення модулів дослідний інститут проводить випробування експериментальної моделі, що складається з 87 секцій, в спеціальному басейні. У приміщенні цього басейну можна моделювати морські течії, вітер і навіть невеликі шторми.

"Рівень моря підвищується з кожним роком і площа доступною для життя суші зменшується пропорційно. З-за цього все більше людей концентрується у великих містах, що є причиною маси проблем", - розповідає Олаф Уоэлс, керівник проекту плаваючих островів інституту MARIN, - "Стримування моря за допомогою будівництва дамб вже не є ефективним рішенням, і будівництво плаваючих островів є одним з небагатьох альтернативних варіантів".

Як раніше повідомляв портал "Знай.ua", нідерландська компанія постачала комплектуючі для Керченського моста.

Автор матеріалу: 
Федор Борисов
Теги: 
острів, Нідерланди, екосистема
Шоу-бізнес
19.04.2018
Геймер схуд прямо в окулярах віртуальної реальності
0
0
19:03 19.04.2018
Компанія вирішила зробити унікальне додаток
0
0
17:34 19.04.2018
Компанія відновить легендарне спортивне авто
0
0
17:26 19.04.2018
Інтернет став швидшим за думки
0
0
17:20 19.04.2018
Android допоможе зберегти ваші нерви
0
0
17:01 19.04.2018