Світ поступово переходить на екологічно чисті технології. За підсумками цього року лідером такого переходу можна сміливо назвати Китай. Як повідомляє портал Electrek, до січня в Китаї буде знаходитися половина потужності всіх сонячних панелей світу.

У вересні 2017 року загальна потужність сонячних панелей в Китаї складала 42 ГВт. Для порівняння, в США ця цифра досягла всього 14,6 ГВт, і це з урахуванням того, що північноамериканський ринок за рік зріс на 100%. Голова КНР Сі Цзіньпін заявив у своїй щорічній промові (аналог американського "Звернення про становище країни"), що Китай зайняв провідні позиції в боротьбі зі зміною клімату на Землі. "Ми стали тією рушійною силою, яка приведе всі країни світу до екологічної цивілізації. Тому ми повинні придумати нову модель модернізації, яка дозволить людям жити в гармонії з природою".

За темпами встановлення сонячних батарей Китаю немає рівних. Тільки за останні 4 місяці сукупна потужність всіх панелей зросла вдвічі. Протягом тривалого періоду часу Піднебесна переважно експортувала батареї власного виробництва. Однак по мірі здешевлення технології, панелі почали проникати на внутрішній ринок. З вироблених 80 ГВт, 50 залишається в країні. Окремі заходи робилися для того, що б зелена енергетика поширювалася не тільки в промисловому секторі, але і в окремих домогосподарствах. До таких кроків можна віднести і національну програму Top Runner.

Раныше портал "Знай.ua" повідомляв про новий спосіб охорони житла

Популярні новини зараз

З кранів городян тече жовта вода, в Київводоканалі пояснили причину

Топ-5 порад Андре Тана щодо вибору одягу: як зрозуміти, що "цiй речі час на смітник"

Помер експрем'єр і голова СБУ Євген Марчук: зупинилося серце

Нова українська школа: у МОН попередили батьків і школярів, програма скоро зміниться

Показати ще