Уряди низки країн всерйоз замислюються про впровадження безпілотників у сфері пасажирських перевезень. Тим не менше, питання про безпеку такого транспорту утримує політиків від остаточного прийняття рішень. Як повідомляє NHTSA, компанія Waymo опублікувала звіт про випробування безпілотного транспорту, повідомивши, в тому числі, і про слабкі місця свого дітища.

Безпілотники компанії намотали 5,6 млн км по дорогах і мільярди км по віртуальних трасах. "Ми просили людей вистрибувати з-за брезентових чохлів та біотуалетів на узбіччі, скейтбордистів — їхати лежачи, і кидали пачки паперу перед сенсорами", — йдеться у доповіді, що описує, як інженери оцінювали безпеку автономних систем управління на випробувальному полігоні в Каліфорнії і в комп'ютерній симуляції, програючи тисячі всіляких варіантів дорожніх сценаріїв.

Міністерство транспорту США визначило раніше 28 навичок, якими повинен володіти безпечний безпілотний транспорт. Однак компанія-розробник додала ще й свої 19 критеріїв безпеки. Waymo стала першою компанією опублікувала подібний звіт добровільно. Але законопроект, що зобов'язуватиме всіх публікувати подібні звіти, вже подано і незабаром буде прийнятий в США.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про занадто "відповідальні" робомобілі

Популярні новини зараз

Морози накриють Україну в жовтні: коли очікувати холодів

Газ, дрова чи пелети: як українцям дешевше зігрітися взимку

Віктор Павлік показав, як молода дружина заковтує сосиску: "Смакота"

"Вже назавжди": Аліна Гросу в образі Лариси Доліної відгуляла шикарне весілля

Показати ще