Досі основною проблемою, яка піднімалася при обговоренні безпілотного транспорту, вважалася безпека пасажира. Однак, експерти останнім часом все частіше говорять про безпеку даних, передає Guardian.

Робомобілі зможуть збирати досить великий обсяг інформації про звички своїх власників. Мова йде і про маршрути переміщення, і про покупки. Щорічно робомобіль буде відсилати не менше 4000 Гб інформації. Для порівняння, це в 2,5 тисячі разів більше, ніж середній користувач відсилає за такий же період часу.

Питання про те, куди будуть перепродаватися такі дані є досить проблемним. Фахівці вважають, що варто юридично врегулювати цей нюанс ще до того, як безпілотники отримали широке поширення.

Дослідницька компанія Accenture підрахувала, що підключені автомобілі, які збирають дані про своє використання, принесуть автоконцернам додаткові £4 тис. прибутку з кожного автомобіля. За деякими прогнозами, до 2020 року автовиробники зможуть заробити більше грошей на продажу даних, ніж на самих транспортних засобах.

Популярні новини зараз
З 1 квітня почнете отримувати від 3 520 до 8 тисяч гривень: чиї виплати стали більшими Заплатите від 17 000 до 51 000 грн: українців попередили про штрафи з 1 квітня Зміна ціни на електроенергію: у НКРЕКП зробили заяву для споживачів Показники лічильника вже не аргумент: українців змушують платити за світло більше, ніж "накрутили"
Показати ще

Раніше портал "Знай.ua" пвідомляв про конфлікт міської влади Лондона з популярною службою таксі