У часи, коли кінокартина «Термінатор 2: Судний день» з'явилася на екранах, історія, описана в ній, здавалася фантастичною. Але вже сьогодні у світі чимало складних роботів, а деякі з них використовуються у військових цілях. Тим не менш, це не межа. Незабаром ми можемо зіткнутися зі справжнім роботом з рідкого металу. Як повідомляє портал facenews, технологія Т-1000 переводить рідкого робота з області фантастики в царство можливості.

Дослідники з University of Sussex і Swansea University створили "новий клас функціональних матеріалів у рідкому стані, які можуть динамічно трансформуватися з простої каплеподібної форми в інші більш складні геометрії контрольованим способом". Електричні поля, які використовуються для надання форми такої рідини, створюються комп'ютером, а це означає, що положення і форму рідкого металу можна запрограмувати, керуючи цим процесом динамічно.

Зміна фізичної форми, вигляду та спеціалізації будь-якого предмета розглядається інженерами одним з довгострокових завдань. Вперше дивовижні результати досліджень були продемонстровані на форумі Interactive Surfaces and Spaces 2017 в Брайтоні. Незважаючи на те, що проект знаходиться ще на ранній стадії, вже зараз можна сказати, що технологія значно розширить можливості виробників розумної електроніки та робототехніки.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про громадянство робота-мізантропа

Популярні новини зараз

Борщем не балують, одна червона ікра, сьомга та яловичина: чим годують нардепів у Раді

42-річна Ані Лорак у вузькому вбранні вразила різкими змінами: "На себе не схожа"

Вагітна дружина Віктора Павлика показала, як розважається в Єгипті без чоловіка

Телезірка загинула після щеплення від коронавірусу

Показати ще